Dvojnásobným Mistrem republiky v disciplínách 400 a 800 m PP se stal zkušený Libor Válek. V kategorii žen se stala Mistryní ČR na trati 100m PP juniorská reprezentantka Karolína Dérerová. Čtvrtý titul do Mostu přivezla úspěšná štafeta mosteckých dívek ve složení Karolína Dérerová, Eliška Trollerová, Karolína Žižková a Lucie Kolaříková, která zlatou medaili vyplavala v disciplíně 4 x 100 m PP.

Mostečtí ploutvoví plavci přivezli z Liberce ještě šest stříbrných a šest bronzových mistrovských medailí. Titul vicemistra ČR vyplaval Libor Válek na trati 200 m PP, na stejné trati v kategorii žen vybojovala stříbro i Karolína Dérerová. Další stříbrné medaile přidaly Karolína Žižková na trati 100 m RP, Lucie Kolaříková v disciplíně 50 m RP a Daniela Uhlířová na 50m BF. O šestou stříbrnou medaili se postarala štafeta žen na trati 4 x 200 m PP, která plavala ve stejném složení jako na 4 x 100 m PP. Tři bronzové medaile vybojovala Lucie Kolaříková na 50 m, 100m a 400 m PP. Do medailové sbírky přispěly bronzovými medailemi ještě Karolína Žižková na trati 50 m RP a Daniela Uhlířová na trati 100 m BF. V mužské kategorii bral bronz Libor Válek v disciplíně 400 m RP.

Mistrovský závod byl zároveň přeborem České republiky v jednotlivých kategoriích. Mostečtí ploutvaři vyplavali v juniorské a dorostenecké kategorii celkem 13 zlatých, 7 stříbrných a 11 bronzových medailí. Mimo již jmenovaných se na stupně vítězů v kategorii juniorů probojoval Tomáš Ullík, v kategorii dorostenců Daniel Sedlár a v kategorii dorostenek Dominika Srbová.

Pro mostecké plavce se tak uzavřela jarní část bazénové sezóny. Závodníky čeká ještě závod na otevřené vodě v dálkovém plavání a úspěšné juniorky závěrečná příprava před odjezdem na světový šampionát do Francie.

Josef Žižka