Mezi těmi, kteří se nyní mohou radovat z titulu mistrů světa jsou i hráči a hráčky z Mostecka.

Lucie Váňová (KSH G7 ZŠ Meziboří) a Michal Le (15.ZŠ Most) vyhráli své kategorie v táhlovém hokeji Luč. Stejného úspěchu dosáhl v táhlovém hokeji Chemoplast i Jiří Ježek (BHC AB STAIN Most).

Největší pozornost byla ale upřena k soutěžím v billiard-hockeyi šprtci, v nichž se také sešla nejtěžší konkurence. Česká reprezentace čtyři roky připravovala odvetu za nevydařený šampionát v roce 2004. Tehdy Švédsko odvezlo z Ostravy tři ze čtyř zlatých medailí.

České družstvo tentokrát nedalo žádnému soupeři šanci a i ve finále porazilo Švédy jednoznačně 6:0. Také v jednotlivcích brali Češi všechny tituly a celkově osm z devíti možných medailí.

Mostecká hráčka Petra Mátlová přidala do své bohaté sbírky stříbro, junior Tomáš Fleišman skončil na nešťastném čtvrtém místě. Prestižní kategorii mužů ovládl Martin Kučera z Brna.

„Martin Kučera patří již dlouho k absolutní špičce a titul je určitě ve správných rukou“, komentoval výsledek jeden z prvních gratulantů, neúspěšný obhájce Micke Eklund ze Švédska.

Vůbec poprvé se hodnotil i stolně hokejový víceboj.

Jeho výsledky spravily náladu Fleišmanovi (BHC AB STAIN Most). V součtu jednotlivých disciplín o jediný bod předstihl ukrajinského reprezentanta Mykhaylyshyna a po zklamání ze šprtecového turnaje se i on dočkal titulu mistra světa.

I ve víceboji celkově triumfovala domácí výprava. Podstatně více se čekalo od Rusů. Nejpříjemnějším překvapením je naopak druhé místo namibijské reprezentantky Magdaleny Zauany.