Hned dvakrát se v mostecké sportovní hale představí německý házenkářský celek HSG Freiberg. Němečtí borci, účastníci čtvrté německé Oberligy, v rámci třídenního soustředění v pátek změří síly s týmem HK Louny, v neděli potom s mužským týmem HK Baník Most, který od nové sezóny startuje v nižší házenkářské soutěži. Společně s Němci dorazí do města pod Hněvínem i mostecký odchovanec, někdejší reprezentant a v současnosti hráč Freibergu Jiří Tancoš.

„Němečtí hráči dorazí v rámci třídenního soustředění, navíc chtějí poznat město, ve kterém házenkářsky vyrostl jejich spoluhráč Jiří Tancoš,“ řekl mosteckému Deníku prezident HK Baník Most Josef Řepík.

Sám Jiří Tancoš se také ukáže na ploše v dresu svého týmu. V pátek od 19.00 hodin německé mužstvo změří síly s celkem HK Louny – účastníkem kvalifikace o postup do I. házenkářské ligy, která nakonec skončila šťastně pro Košutku. I tak se dá čekat velmi slušný házenkářský náboj.
„Po dlouhé době bude k vidění kvalitní házená,“ je přesvědčený Řepík.

V neděli celek Freibergu čeká od 10.30 hodin duel s týmem HK Baník Most, který se po odmlce vrací na mužskou házenkářskou scénu. Vstupné na zajímavé zápasy bude pro děti do deseti let zdarma, pro ostatní za symbolickou dvacetikorunu.

HK Baník Most v současnosti sází především na dorosteneckou ligu. „To je naše priorita. Každopádně musím poděkovat všem, co zde házenou dělají. Především pak Josefu Kubalovi, který udělal kvalitní kus práce. Nechci zapomenout ani na rodiče dětí, ti si zaslouží velký dík. Své potomky v házené hodně podporují, jezdí s nima na zápasy a fandí,“ poukázal Josef Řepík