V letošní sezoně, která skončila 20 a 21. září, tradičně posledními závody v Kralupech nad Vltavou, vyvrcholil jak seriál CILA CUP 2008, tak se závodilo i o titul republikových šampiónů v jednotlivých kategoriích.

S radostí a obdivem můžeme konstatovat, že republikovým šampiónem v kategorii mladších žáků se stal Vítek Linhart z litvínovského oddílu .
Vítek se také stal republikovým vítězem seriálu CILA CUP 2008, který se skládal ze závodů v Teplicích (24 a 25. května) , Brně-Němčičkách (7 a 8. června), v Jirkově (21 a 22. června), v Trutnově (30 a 31. srpna) a vzpomínaným závěrečným závodem v Kralupech nad Vltavou. Litvínovská naděje naplno bodovala v šesti těchto závodech a v posledním dějství v Kralupech si pohlídala svoje letošní dominantní republikové postavení ve své kategorii.
Musíme také vzpomenout, že dalším úspěšným oddílem z Ústeckého kraje, kde zapustil díky fandovství a nadšení především rodičů slalom na in-line bruslích své kořeny, je téměř sousední Jirkov.

Oddíl MODA – LK Slovan Jirkov má v osobě slečny Pavlíny Procházkové v kategorii starších žákyň také republikovou šampiónku a vítězku v seriálu CILA CUP 2008.

(lin)