Most s Hradcem Králové obě utkání v základní části prohrál. Teď to může odčinit. „Jsme připravení dobře. Bude záležet na tom, jak k tomu každý z nás přistoupí. Z Hradce obavy nemám, je to hratelný soupeř a navíc máme výhodu domácí hřiště,“ hlásí Libor Poláček.

Série čtvrtého týmu s pátým vypukne v Mostě dnes v 16.00. „Hradec má problémy s brankáři. Musíme se tlačit do brány a střílet. Klíčem v celém play off budou přesilovky,“ tuší zkušený útočník.

Mostu loni proklouzl postup mezi prsty. Letos si spravil náladu. „Už samotný postup byl pro Most malým svátkem.“

A kam že sahají ambice? „My starší hráči jako já nebo Sláva Švancara už toužíme po úspěchu. Je tady odhodlání dojít co nejdál. Byla by škoda za dva týdny to zabalit.“

Ústecká Elba – držitel dvou titulů z posledních čtyř let – se na postup natrápila. Zpečetila ho až v posledním utkání. „Sami jsme si cestu do play off zkomplikovali, byly to nervy,“ vzpomíná Jan Štěpánem a ještě teď je mu z toho šoufl.

Do čtvrtfinále jde ze sedmého místa bez stresu. „Letohrad má nejvyšší ambice, očekává se od něj titul. Nejsme favoritem, a to můžeme být naší výhodou,“ uvažuje nejproduktivnější hráč klubu. „Mají ofenzivní tým. Musíme bojovat a překvapit je nepříjemnou obranou,“ plánuje.

„Když postoupíme bude to super, ale taky postoupit nemusíme.“ Ústecký forvard ale flintu do žita nehází. „Bude to otevřený souboj. Oni budou hrát pod tlakem, oni musí, my můžeme jen překvapit.“