Jenže dril a tréninky vedou u Andělů k úspěchům. O víkendu se vypořádali v evropském poháru EHF s holandským Dalfsenem a k překvapení trenéra si v průběhů zápasu, který Most ovládl 28:20, zahrála celá lavička. Šanci tak dostaly i mladé hráčky, pro které byla ostrá evropská konfrontace premiérou.

„Vemte si, že holky nás střídaly už v patnácté minutě druhého poločasu a dobře nás nahradily. To, že se protočí celá lavička, je pro nás určitě lepší, protože víme, že odehrajeme určitý čas a spoluhráčky nás dokáží nahradit úplně stejně a odehrají to jako my zkušené hráčky,“ těší Borovskou.

Móda a hvězdy.

Zleva Simona Szarková a Petra Maňáková coby manekýnky při akci v mosteckém divadle.

Andělé v letošní sezoně fungují v náročném režimu. Vše odstartovalo už léto a náročná fyzická příprava s kondiční trenérkou, pak spousta zápasů s kvalitními týmy například z Ruska, Francie nebo Německa. Před domácí odvetou s Dalfsenem trenér Peter Dávid soupeře se svými svěřenkyněmi v trénincích puntičkářsky rozebral snad až na atomy. A vyplatilo se.

„Trenér se hlavně bál, aby se nikdo nezranil. Takže může být spokojený. Teď nás čeká náročný týden – ve středu Trenčín a pak český pohár, ale také máme slíbený den volna,“ těší se Borovská, která s některými spoluhráčkami vystoupila v neděli večer v mosteckém divadle coby manekýna při akci Móda a hvězdy. Černí andělé toho stíhají opravdu hodně.