Hokejbalisté mosteckého Penta nestačili v severočeském derby na domácího soupeře z Ústí nad Labem. Padli venku 2:5. Ústečané tak svou jízdu extraligou protáhli na pět zápasů bez porážky v řadě.

„Takhle vysoko jsme v této fázi sezony nebyli už dlouhá léta,“ pochvaloval si po utkání kouč Elby Patrik Cerman.

Jeho svěřenci do zápasu s Mostem nevstoupili ideálně a už v 6. minutě prohrávali. „První třetinu jsme nezačali dobře. Hráli jsme bez pohybu, důrazu a přizpůsobili jsme se hře soupeře,“ přiznal Cerman a pokračoval: „O přestávce jsme si k tomu něco řekli a od druhé třetiny jsme na hřišti dominovali. Hráli jsme rychleji, agresivněji a svou převahu jsme korunovali třemi góly,“ řekl trenér Elby k úspěšnému obratu zápasu.

Ústečané nakonec dokráčeli k přesvědčivému vítězství 5:2. „Jsem rád, že jsme navázali na předchozí dobré výkony a také, že každý z útoků zaznamenal branku,“ potěšilo zkušeného Cermana.

Jeho tým zvítězil už pětkrát v řadě, v šesti případech po sobě navíc nepoznal hořkost porážky.

„Je to hezká série a příští týden nás čeká utkání na hřišti vedoucí Vlašimi, takže máme o motivaci postaráno. Musíme se na zápas dobře připravit, pokusit se tu sérii ještě prodloužit a přiblížit se nejlepším týmům v tabulce,“ měl jasno kouč.

Kromě prvního zápasu odvetné části ve Vlašimi čekají na jeho tým v letošním roce ještě čtyři zápasy. „Zatím máme sezonu rozehranou dobře. Snad to vydrží.“

„Vstup do utkání byl z naší strany dobrý, byli jsme aktivnější a zaslouženě jsme šli do vedení, jenže po našem nedůrazu v obraně Ústí vyrovnalo. Ve druhé části jsme podali velmi špatný a nezodpovědný výkon, Elba hrála jednoduchý a důrazný hokejbal a zaslouženě získala vedení. Ve třetí části už jsem mohl být s naší hrou opět spokojený, ale vedlo to jen ke snížení. Domácí vyhráli zaslouženě, šli za vítězstvím víc než my,“ hodnotil pro stránky českomoravského hokejbalového svazu utkání kouč Mostu Oldřich Obrtlík.

(pp, vev)