Ale po pořádku. Ihned po startu plaveckého závodu na 1,9 kilometru se utrhlo trio závodníků dvojčata Besse a jeden borec z vyšší kategorie. Jakub Langhammer se jich snažil držet. „Ale jejich výkon byl o level výše. Zvolil jsem si tedy svoje tempo, a když jsem se po pár minutách otočil za sebe, tak za mnou byla velká propast. Pokračoval jsem tedy osamocen. Za polovinou plavání se ke mě dotáhl můj kamarád a soupeř z loňského MS z Zell am See, Florian Wildgruber. Společně jsme doplavali v čase 27 minut do prvního depa se ztrátou tří minut na bratrské duo Besse," popsal Jakub Langhammer. Před ním bylo 90 kilometrů na kole.

„Kolo se jelo ve dvou okruzích s celkovým převýšením necelých 1 000 metrů. V polovině prvního okruhu jsem dojel jednoho z bratrů (Juliana Besse). Ten se mě neudržel a pokračoval jsem opět sám a snažil se dojet Daniela Besseho, který se v tu chvíli pohyboval na prvním místě v mé kategorii. To se mi ale nepovedlo. Cyklistickou část jsem objel za 2 hodiny a 23 minut, na druhé pozici se ztrátou pěti minut na prvního," dokreslil litvínovský triatlet. V závěru ho čekal běžecký půlmaraton.

„Ztrátu pěti minut a posléze minutový náskok na třetího, jsem se dozvěděl po prvních pěti kilometrech od mého rodinného doprovodu a to mě rozhodně nenechávalo chladným," zabejčil se severočeský talent a chtěl vedoucího Daniele Besseho doběhnout.

„V prvním okruhu ze dvou jsem držel tempo kolem 3:40 3:50 min/km. Po prvním okruhu jsem na něj dokázal stáhnout minutu a půl. V druhém okruhu jsem chtěl běžet, co to dá, bez ohledu na tempo a doběhnout těch zbývajících 3,5 minuty. Na běhu už bylo plno závodníků a zorientovat se, který z nich je Daniel Besse bylo náročné, hlavně když jsem neměl možnost ho někde na trati potkat. Jediný rozlišovák bylo oranžově zbarvené startovní číslo, ale skoro po čtyřech hodinách závodu jsem viděl všechno oranžově," smál se Langhammer, který nakonec Besseho nedoběhl a skončil se stříbrem.

„Čas se v cíli zastavil na hodnotě 4:13:48. Vzhledem ke kopcovitému profilu na kole si troufám tvrdit, že bych jinak konečně pokořil hranici 4:10:00. Třeba se to povede na rovinatém závodě v Budapešti, který je pro mě dalším velkým závodem před Mistrovství Světa v Austrálii," plánuje už blízkou budoucnost.

Na trať vyběhl také Langhammer senior

Trať ve Švýcarsku si zkusil i Jakubův otec Tomáš Langhammer. Tomáš v kategorii muži 45 - 49 let skončil na 91. místě s časem 5:17:52.