O vylepšení času na jedno kolo se zasloužil Němec Sven Barth ve voze Corvette C7 GT3-R, když dráhu obkroužil za 1:31,485 minuty. Byl tak o necelou setinu vteřiny rychlejší než Jeffrey Schmidt s Audi R8 LMS při loňské sobotní kvalifikaci.

Za meziročním zrychlením závodních speciálů je nejspíš nový asfaltový povrch, který pokryl mostecký okruh ze dvou třetin, zmizely hrboly a nerovnosti. Dá se tedy předpokládat, že zejména v sobotní kvalifikaci se časy budou dále zlepšovat.

Absolutní rekord mosteckého okruhu drží Stefan Mücke. Přesně před deseti lety zde s vozem Mercedes Benz C-Klasse DTM dokázal zajet jedno kolo v čase 1:25,610 minuty. Sedmatřicetiletý sympatický německý jezdec nechybí v Mostě ani o tomto víkendu. Diváci ho mohou vidět v Audi R8 LMS stáje BWT Mücke Motorsport, které pilotuje společně se Švýcarem Nikolajem Rogivuem. Čas dosažený se supervýkonným Mercedesem DTM vozy ADAC GT Masters překonat nemohou, sledovat je v plném tempu na dráze je ale také nezapomenutelným zážitkem. „Je to výzva. Udělám maximum pro to, abych držitelem nejlepšího letošního času ADAC GT Masters v Mostě byl já,“ svěřil se Stefan Mücke.

Beseda s Martinem Ručinským v Café baru Citadela v Litvínově
Nejsem žádný velrybář, zaznělo v Litvínově na besedě s Ručinským

Na domácím okruhu chce pochopitelně uspět i jediný český zástupce ve startovním poli ADAC GT Master Filip Salaquarda. „Bohužel jsem se téměř nesvezl. Po přezutí na nové pneumatiky zastavila trénink červená vlajka, po restartu už zbývalo příliš málo času. V týmu jsme se proto dohodli, že už nemá cenu pokoušet se o nějaké vylepšení času. Počasí nám zatím přeje a věřím, že vydrží právě i na zítřejší kvalifikaci,“ zhodnotil Filip páteční trénink. V Audi R8 LMS týmu I. S. R. svého otce Igora se střídá s německým kolegou Frankem Stipplerem.

Tréninky mají za sebou také týmy tří vložených sérií mosteckého závodního víkendu: ADAC TCR Germany, Porsche Carrera Cup Germany a Spezial Tourenwagen Trophy. Jezdci cestovních vozů TCR stihli i kvalifikaci do sobotního a nedělního závodu.

V sobotu a v neděli se diváci dočkají po kvalifikacích také ostrých soubojů o body. I když předprodej vstupenek skončil, fanoušci si je mohou zakoupit v místě konání závodu, tedy u vchodu na divácký svah autodromu, u vchodu do paddocku autodromu a v areálu rekreačního střediska Matylda. Oba víkendové dny bude otevřeno už od 07:00 hodin.

Mostecká házenkářka Barbora Tesařová.
Pozlatí Andělé sobotní večer? Vrchol finále se hraje v Mostě

V ADAC GT Masters se bude snažit navázat na úspěch z úvodního podniku letošní sezony na konci dubna v Oscherslebenu úřadující šampion Robert Renauer. Společně s novým stájovým kolegou Thomasem Preiningem s vozem Porsche 911 GT3 týmu Precote Herberth Motorsport vévodí po prvních dvou závodech průběžnému pořadí.

Jan Foukal