„Před pěti lety vybojovala na turnaji International Series v Peru Veronika Dobiášová svou první medaili na světovém okruhu dospělých. Turnaj International Challenge se ale nesl ve stínu ztraceného zavazadla. Přestože po příletu zbývalo do startu v turnaji ještě několik dní, ztracené zavazadlo se do Peru včas nedostalo a Veronika Dobiášová musela odehrát duel proti Sophii Nong (Kanada) ve vypůjčené obuvi, oblečení a s cizí raketou,“ popsal trenér Super Stars Most Lukáš Kroc.

Na turnaji této výkonnostní kategorie se s vypůjčeným vybavením prostě vyhrát nedá a tak se musela Dobiášová s turnajem rozloučit po setech dvakrát 13:21. „Zavazadlo se nakonec našlo v kolumbijské Bogotě a bylo nutné vyřešit přemístění do Peru. Veronika Dobiášová s Veronikou Brožkovcovou startovaly ještě ve čtyřhře žen, kde v prvním kole podlehly dvojici Romina Fregoso, Miriam Jacquelin Rodriguez Perez (Mexiko) 8:21, 14:21 a právě Mexiko je dalším cílem jejich cesty,“ poukázal trenér Kroc.

Nepříjemné okamžiky ale mohla Dobiášová dostat z hlavy i příjemnějšími věcmi. Čas v Peru zbyl totiž i na návštěvu zajímavých míst v Limě a okolí andského města Cuzco. Obě hráčky se vydaly na Duhové hory do nadmořské výšky 5 000 m nebo na ledovcové jezero Humantay.

Mostečtí lvi (v bílém) v esportové lize.
ESPORT: Mostečtí lvi drží třetí příčku v tabulce ligy Rehoc!