O co v závodu šlo? „Jel se okruh zhruba 700 metrů. Já jela na běžkách, Milan na sledži. Startovali jsme spolu a v první disciplíně nás čekal biatlon. Po prvním kole střílel jeden, po druhém druhý. Pak následoval skicross, pak opět dvě kola biatlon, následoval zase skicross a na závěr sprint rovina. To vše v jednom tahu. Do kopce jsem Milana tlačila a k tomu skejtovala, pak už jsem ho tlačila chvílemi i na rovině. Nesměla jsem ho táhnout, jen tlačit,“ popsala Alena Vrátná.

Extrémní sportovkyně, která úspěšně běhala dlouhé triatlony například v Africe nebo Norsku, padla v cíli na zem. „Myslím, že je to můj první závod v životě, kdy jsem se v cíli prostě položila na zem. Do kopce jsem Milana tlačila, ale snažil se mi pomáhat, a k tomu na lyžích skejtovala. Takže úplně podlaha a tep v infarktové zóně,“ popsala Vrátná, jak moc fyzicky „utahovala šrouby.“

Mostečtí hokejisté mají za sebou druhý zápas čtvrtfinále play off.
FOTO: Paráda! Mostečtí lvi rozhodli o vítězství ve vlastním oslabení

„Za to, že to letos cinklo vděčím super ženě a kamarádce Aleně Vrátné, která mě podržela,“ děkoval pak u společných fotek na sociální síti šťastný Milan Turek. Jenže nebyla by to Vrátná, aby neměla v hlavě další šílený plán. Prožitý kvadriatlon, i přes svou náročnost, ji oslovil.

„Pokud absolvujeme i letní verzi, která se skládá z plavání ve Vltavě, střelby, kánoe na Vltavě a jízdě na kole, Milan na handbiku, tak jsme zařazeni do mistrovství České republiky, a to je jasná věc, že chceme,“ usmívá se Alena Vrátná.