Stejně jako minulý rok, tak i letos se diváci budou moci těšit na mnoho zajímavých soubojů a to zejména mezi domácím Adamem Lackem a německým jezdcem Jochenem Hahnem, který do Mostu přijíždí jako vedoucí muž šampionátu a úřadující pětinásobný mistr Evropy. Adam Lacko je aktuálně na 3. místě a na první místo v šampionátu ztrácí 75 bodů. Příležitostí na stažení této ztráty bude opravdu mnoho, neboť tahače mají na programu čtyři závody - dva v sobotu a dva v neděli.

Litvínov v domácím zápase s Mladou Boleslaví.
Příprava: Mladá Boleslav přetlačila Litvínov i podruhé

O doprovodný program se postarají tři vložené šampionáty, a to Seyffarth Audi Sport R8 LMS Cup - velmi populární německý šampionát, kde je k vidění mnoho kvalitních mladých jezdců za volanty krásných vozů Audi R8. Dále Renault Clio Cup Central Europe a KIA Platinum Race. Veškerá zajímavost těchto dvou šampionátů bohužel začíná i končí hromadnými incidenty v první zatáčce po startu.

Na konec článku mi dovolte informovat Vás informovat o ceně vstupného (před přečtením ovšem doporučuji posadit se a držet se něčeho pevného.) Dospělý za jednodenní vstupné zaplatí 490 Kč, VIP vstupenka pak přijde na 5 400 Kč - tato cena je již dlouhodobě kritizovaná, nicméně již roky neměnná. Děti do 17ti let pak mají vstup zdarma.

Dominik Síbr