Tři tropické hodiny plné napětí

MOST - Tropická sobota na Autodromu Most přinesla přítomným divákům spoustu napětí a dramatických zážitků. Tím největším tahákem byl vytrvalostní tříhodinový závod cestovních vozů Divize 4 českého okruhového mistrovství. Neustále se totiž během něj měnilo pořadí ve startovním poli. Jako první tři dojely do cíle vozy specifikace DTM stájí AMG M3000 Mercedes a Bohemia Racing teamu.

12.6.2007

Při závodu na autodromu v Mostě.Foto: DENÍK/Autodrom Most

Jak už zaznělo, za pozornost stál především start světových hvězd, expilotů F1 Alexe Yoonga a Karla Wendlingera, ale i švédského okruhového šampióna Theda Björka. Právě ten byl členem posádky BRT, která skončila třetí. "Byl to pro mě rozhodně další pozitivní zážitek, krásný závod, napínavý a určitě zajímavý pro diváky," nechal se slyšet švédský pilot, který vMostě závodil už vpolovině května při předchozím mistrovském podniku. "Ne, necítím se unavený, bavilo mě to, i když vedro bylo opravdu velké," dodal Björk, který mimochodem vpáteční kvalifikaci vyjel Pole Position a hned ve druhém okruhu tříhodinovky si připsal nejrychlejší čas závodu v hodnotě 1 minuta a 33,137 sekundy.

„Zlaté formule, v těch není takové vedro jako v cestovních autech,“ smál se po závodě malajský jezdec Yoong, který byl sVáclavem Nimčem klasifikován na druhém místě. „Z domova v Kuala Lumpur jsem zvyklý na velké teplo, ale bezmála dvě hodiny zavřený v kabině, to mi dalo vážně zabrat. Ale uspěli jsme, to je hlavní. Já se navíc výborně bavil. Auto DTM je pro závodníka lahůdka, jeho ovládání je velmi podobné formulím. Zkusil jsem třeba australské vozy V8 Supercars, ovšem to je něco úplně jiného. Výkon je tam o dost vyšší, ale řízení je nesrovnatelně obtížnější než u DTM. Jestli budu mít ještě někdy možnost, rád se v „českém DTM“ ukážu,“ doplnil Alex Yoong. Dodejme, že první místo obsadila posádka složená zAntonína Charouze, Stefana Mückeho, Václava Nimče a Adama Lacka.

Další expilot F1, Rakušan Karl Wendlinger, který jel na stroji Porsche, tříhodinovku bohužel nedokončil a po dvou hodinách musel vůz předčasně odstavit pro technické potíže.

Během závodu pochopitelně došlo ke spoustě dramatických momentů, způsobených buď právě technickými potížemi, či karamboly. O vzrušení se postarali bratři Hajdůškové, jejichž Tatra Eccora přišla o zadní kolo. Mnoho vozů vypadlo hlavně vdůsledku horka, trpěly motory, trpělo obutí a pochopitelně i jezdci.

12.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Na pomoc rodině, které požár zničil byt, vyhlásí Most veřejnou sbírku

Krajská zdravotní připravila pro návštěvníky nemocnic parkování zdarma

OBRAZEM: Krampusové děsili v centru Mostu. Zdaleka nejen děti

Most /FOTO, VIDEO/ - Lidé mohli vidět asi čtyři desítky čertů. Letos se vydali delší trasou.

Drahomíra Miklošová rezignovala na funkci starostky Obrnic

Obrnice - Dosavadní starostka odstoupila kvůli souběhu funkcí. Víc najednou jich podle jejích slov není možné dělat stoprocentně.

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 16. až 17. prosince 2017.

Ukázali šikovné ruce a dobré srdce. Cheza má stříbro a 60 tisíc na charitu

Litvínov – Amatérští hokejisté z HC Cheza Litvínov o víkendu ukázali, že válí na ledě i mimo něj. Na turnaji fanoušků, který se hrál poprvé v Litvínově, vybojovali borci z Chezy stříbrné medaile. Do statistik víkendu si pak připsali i jeden parádní dobrý skutek. Na hendikepovaného sledge hokejistu Filipa Veselého pomohli vybrat přes 60 tisíc korun.