Kočíb ve Švýcarsku zažil extrém i romantiku. Jeho snažení skončilo v cíli na 16 hodinách a 28 minutách. Celkově doběhl na 83. místě z 250 borců, kteří se na Swissmana sjeli z 55 států světa.

„Jel jsem si tenhle závod užít a to díky dlouhodobé přípravě pod vedením Petr Nováka, Sport&Races, pod kterým se připravuji již dva roky a závod pro mě nebývá jen trápením, ale začínám si je i vychutnávat,“ hodnotil pro Krušnoman TT Litvínov Kočíb s tím, že finančně náročného podniku se mohl zúčastnit i díky podpoře sponzorů. Kočíb byl v cíli tak nadšený a spokojený, že tam i požádal svou dlouholetou přítelkyni Marcelu o ruku. „Byl to krásný a šťastný den,“ zářil triatlonista.

Primátor si střihl premiéru na dlouhém triatlonu

Třetím závodem Českého Poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu pokračoval osmidílný seriál Moraviaman 2018 – Mistrovství České republiky. Litvínovský oddíl reprezentovalo pět závodníků: Jan Paparega, Michal Oppelt, Petr Farda, Tomáš Langhammer a Veronika Ondreičková. Pro mosteckého primátora a triatlonistu Jana Paparegu to byla na téhle distanci (3,8 km plavání + 180 km cyklistiky + 42,2 km běhu) premiéra. Obstál skvěle, když cílem proběhl téměř přesně za 11 hodin.

„Pro Jana Paparegu to byl křest na dlouhých tratích a dle cílového času a umístění může být nováček více než spokojen. Dle jeho slov v cíli byl závěrečný běžecký maraton, hlavně posledních 8 km, o vůli a překonání bolesti celého těla. Dalším důvodem k oslavě bylo 1. místo v kategorii ženy 25-29 let pro Veroniku Ondreičkovou – toho času mistryni České republiky v dlouhém triatlonu ve své věkové kategorii,“ popsal jeden ze závodníků a šéf litvínovského Krušnomana Tomáš Langhammer, kterého potěšil i další fakt.

Robert Reichel (uprostřed) bude asistentem u seniorské reprezentace.
Robert Reichel a Zdeněk Orct míří k reprezentaci

„Po třech závodech Českého Poháru (Krušnoman, Czechman a Moraviaman) má Krušnoman Triathlon Team Litvínov opět našlápnuto na pódiové umístění v celkovém Českém poháru pro kategorii teamů. Momentálně na příčce bronzové,“ těší Langhammera.

Časy závodníků na Moraviamanovi:

Jan Paparega – 11:00:05 hodin

Michal Oppelt – 11:19:24 hodin

Tomáš Langhammer – 11:40:41 hodin

Petr Farda – 12:00:14 hodin

Veronika Ondreičková - 12:13:29 hodin

Děti závodily v Lipové u Šluknova

V neděli se jel Český Pohár v triatlonu pro kategorii žáků – Lipová u Šluknova. Zde Litvínovský team reprezentoval čtyřlístek borců Adam Rež, Adam Jiřík, Martin Salvet a Tomáš Bartovský. Hodinu před startem byl triatlon změněn na duatlon (běh + kolo + běh), protože chladné počasí a teplota vody nedovolovala dle pravidel pro žáky plaveckou část. Všichni z Krušnomanu se s tratí poprali statečně a umístění v druhé desítce odpovídá jejich výkonnosti. „Dokonce Adam Jiřík s pádem během cyklistiky dokončil celý duatlon – je to bojovník,“ komentoval to Tomáš Langhammer.

Sumář výsledků z víkendu v podání Krušnoman Triatlon Team Litvínov:

Moraviaman (3,8 km plavání + 180 km cyklistiky + 42,2 km běhu):
Jan Paparega 11:00:05 hodin - 1.dlouhý triatlon
Michal Oppelt 11:19:24 hodin
Tomáš Langhammer 11:40:41 hodin
Petr Farda 12:00:14 hodin
Veronika Ondreičková 12:13:29 hodin - Mistryně České republiky v kategorii ženy 25-29 let.
Štafeta Kamil Adamovský a Ivo Polách.
Swissman Xtreme Triathlon (3,8 km plavání + 180 km cyklistiky + 42,2 km běhu):
Pavel Kočíb 16:28 hodin (83.místo z 250)
Lipová, zde závodili Adam Jiřík a Adam Rež v kategorii mladších žáků. V kategorii staršího žactva Tomáš Bartovský a Martin Salvet.