„Je to pro mě lehké zklamání, ale… Kvůli rozvodněné řece a kvalitě vody se zrušilo plavání a tak se bohužel startovalo časovkou jednotlivců na 90 kilometrů s třicetisekundovým rozestupem. Takže každý za své a na plné obrátky od startu do cíle a to vše v brutálním dešti,“ popsal závodník, který startoval jako druhý, na svém facebookovém profilu.

„Nebyla to úplně ideální pozice, i přes to jsem zajel jednoznačně svojí nejlepší časovku na devadesát kilometrů s průměrem 42,5 km/h, výkonem 284 wattů a v čase 2:07 hodin,“ doplnil pár zajímavých čísel Jakub. Následný běh, v tomto případě půlmaraton, byl pro něj očistec. „Věděl jsem, že musím běžet maximum až do cíle. První čtyři kilometry jsem necítil chodidla, jak jsem je měl zmrzlá z kola, ale stále jsem se snažil držet tempo pod 3:40 minut na kilometr. V posledních dvou kilometrech už jsem mlel z posledního a v cíli padl vyčerpaný na zem s časem běhu 1:17 hodin.“

časovka

Jakub Langhammer během časovky v silném dešti. Foto: archiv J. Langhammera

Pro Langhammera tak začalo pár minut pravdy a čekání než doběhnou největší soupeři. „Po skoro třech a půl hodinách závodu jsem se dozvěděl, jak jsem dopadl. Šesté místo v těchto podmínkách a v naprosto odlišném závodění oproti triatlonu je pro mě vcelku úspěch. Nejsem zase tak silný cyklista a dnes to bylo hlavně o cyklistice. Tímto závodem končí moje dvoutýdenní dovolená v Číně a zítra pěkně do práce,“ uzavřel triatlonista.