V sobotu 27. února ho totiž čeká profesionální boxerský debut na galavečeru boxera Lukáše Konečného v Ústí nad Labem. A mostecký silák pojal přípravu vážně a v pekelném drilu.

Aby ne, když se proti Pastýříkovi v supertěžké váze představí o mnoho zkušenější ranař Radek Vařak.

„Příprava velice náročná. Čítala čtrnáct tréninkových jednotek týdně po dobu téměř čtyř týdnů. Vrátil jsem se k začátkům své sportovní kariéry přibližně před šestnácti lety, takže staré tréninky v lese, žádní lidé, zima a brzy ráno, kdy většina lidí ještě spí. Závaží snad všude, kde je to jen možné. Bylo také pravidelné otužování v ledové vodě, méně regenerace a více tréninků takzvaně mimo komfortní zónu. V sobotu 27. února jdeme tu dřinu prodat a těším se na zápas,“ vyhlašuje úspěšný strongman, který sbírá úspěchy nejen v České republice. V profesionálním boxerském ringu to ale pro něj bude novinka.

Petr Pastýřík (vlevo) s trenérem a tréninkovým parťákem.Petr Pastýřík (vlevo) s trenérem a tréninkovým parťákem.Zdroj: archiv P. Pastýříka

„Chtěl bych poděkovat sponzorům Profimass, Triko 4all, Markéta Šafářová, Mosastav, CanEco, fitness 4life Letňany – troufnu si říct mé už domovské fitness. Také trenérovi Pavlovi Girgovi za obrovskou péči v přípravě a nejlepší na konec – přítelkyni Renatě, ona je tou, co je v každé chvíli se mnou, ať se cítím jakkoliv,“ dodal Petr Pastýřík. Jak se bude cítit po sobotním zápase?