Dvě kola před koncem jsou házenkáři HK Baník Most čtvrtí. Hlavně jaro mají skvělé. Soupeře kosí jak nepříjemná chřipka. Naposledy si o víkendu doma v derby podali poslední Ústí nad Labem 31:24 (17:13).

„Bylo by asi špatné, kdybychom nevyhráli. Soupeř je v tabulce poslední a my jsme se dostali na čtvrtou příčku. Samozřejmě obrana a ještě jednou obrana, to je základ. V útoku se nám nedařilo dnes jak bychom si představovali. Ten výsledek měl být úplně jiný než o sedm gólů. Vedli jsme už o jedenáct. Měli jsme vyhrál o osmnáct nebo o dvacet branek,“ všiml si mostecký trenér Radoslav Miler.

Ten je vlastně strůjcem mosteckého zázraku. Z party nezkušených kluků vybrousil postrach druhé ligy. Sám to nečekal.

„Takhle povedenou sezonu jsem opravdu nečekal. Kluci jsou všichni mladí, zdraví a rychlí. Můžeme s nimi pracovat. Jediná nevýhoda je, že jsou nezkušení. Začátky sezony byly utrápené, prohrávali jsme zápasy právě tou nezkušeností,“ poukazuje Miler. Kdy přišel zlom?

„Přes zimu se dal tým do kupy, zlepšil se po fyzické stránce, v útoku jsme si řekli nějaké kombinace, které kluci plní a začali jsme být herně na výši. Teď už se vlastně pomalu připravujeme na novou sezonu,“ dokreslil mostecký kouč.

Jaká je vůbec bilance HK Baník Most ve druhé lize? Hráči mají za sebou dvacet zápasů, z nichž dvanáct vyhráli a osmkrát odešli poražení. Vyneslo jim to 24 bodů a čtvrté místo v tabulce. O bod méně má jejich pronásledovatel na pátém místě z Dukly Praha B.