„Ruku na srdce, tohle jsme si sami nepředstavovali ani v tajném snu. V poháru jsme mezi šestnácti, v lize jsme z dvaceti možných vybojovali 18 bodů a vše umocňuje příšerný los, kdy jsme hráli hned osm zápasů venku. Na takový podzim tady budeme dlouho vzpomínat," řekl v rozhovoru pro Deník Dušan Poloz, trenér DHK Baník Most.

Na družstvo působíte jako živá voda, kde se v Černých andělech to kouzlo vzalo?

Všechno si sedlo, výborně bráníme, dokáže nás podržet brankářka Müllnerová. Důležité je, že jakmile se jedné hráčce nedaří, dokáže ji zastoupit další. V každém utkání zazáří někdo jiný, což se soupeřkám špatně brání a na druhou stranu to svědčí o naší stabilitě.

V tabulce se držíte v popředí, Poruba je před vámi na první příčce jen o lepší skóre…

Je pravda, že dva zápasy do konce první části nás ještě v lednu čekají, zrovna s vedoucí Porubou, ale kdyby mi někdo řekl, že budeme na druhém místě a vyřadíme Kaunas, sám bych tomu opravdu nevěřil.

Kaunas jste v sobotní odvetě 3. kola doslova deklasovali 35:25. Můžete se k utkání vrátit?

Byl trochu zrádný, čtyřbrankový náskok z Litvy nás mohl nabádat k podcenění a já sám viděl už spoustu pohárů, kdy ani deset branek k dobru nestačilo. Týden jsme na to hráčky upozorňovali. Když jsem ale viděl začátek, jak jsme na ně vlétli, že jsme v 15. minutě vedli 8:1, bylo rozhodnuto. Pak jsme logicky polevili a zápas v klidu dohráli.

Klíčem k postupu byla výhra v Kaunasu?

Určitě. Tam jsme hráli 35 minut vyloženě špatně. Až v posledních patnácti jsme zabrali, závěr vyhráli 11:3 a zajistili si před odvetou vedení.

Chystáte se na dnešní vídeňský los?

Ne, ne. Zrovna odjíždím na reprezentační sraz, ale los budeme sledovat on-line a jméno soupeře budeme mít na webu.

Máte vysněného soupeře?

Jsou tam zajímavé týmy z Francie, Polska, Řecka, Švédska, i družstva, přes která lze projít dál.

Mezi nimi i nasazený Písek?

Myslím, že na něj narazit můžeme. Ale já osobně bych rád poznal něco nového. Špatný by nemusel být výjezd do Mostaru či Baku. Konkrétní přání ale opravdu nemám.

Jaký vás nyní čeká program?

Holky po náročném programu dostanou týden volno. Po něm nás čeká náročná šestitýdenní blok fyzické přípravy. Potřebujeme se nabouchat a dobít baterky, protože leden a únor budou zase hektické.