Jak byste shrnul poslední interligový zápas v Partizánském? Co bylo hlavní příčinou vašeho neúspěchu?

V zápase s Partizánskem nám zcela odešla obrana. Bylo úplně jedno, jaký obranný systém jsme hráli, nepodařilo se nám totiž eliminovat kvalitní spojky soupeře. V útoku jsme pak nevyužili vícero příležitostí, které se nám nabízely. Nebyl to prostě náš den…

Jak hodnotíte tým a kde vidíte jeho silné a slabé stránky?

Družstvo je velmi ctižádostivé, má vůli a táhne za jeden provaz. Dává do všeho vše. Jako slabé stránky vidím nevyrovnanost výkonů v zápasech a také to, že zraněné hráčky nám v zápasech citelně chybí.

Jaká je atmosféra a duch týmu?

Atmosféra je zde velmi dobrá, hráčky jsou pracovité a nechybí jim motivace. Důležité je, že také drží spolu a navzájem se podporují.

Je v plánu případné posílení týmu přes zimní přestávku?

Ano, ale zatím stále v procesu řešení. Proto bych nerad předbíhal.

Co říkáte na své nové působiště – Most?

Zatím jsem toho ve městě moc neviděl, nebyl čas. Tedy až na sportovní areály a restaurace, pochopitelně. Ale velmi mě zaujalo, že se zde všude pohybuji buď do kopce, a nebo z kopce.

Jaké je zázemí mosteckého celku v porovnání s německými mužskými a ženskými týmy?

V Mostě se pracuje velmi profesionálně, na což jsem zvyklý i z Německa. Vše se zde řeší okamžitě a vždy se najde vhodné řešení situace. Jsou zde vytvořené podmínky pro profi házenou.

Kde a jak jste trávil Vánoce?

Na Vánoce jsem vždy s rodinou, kterou jsem si „dovezl" z Německa, a tradičně jsme strávili čas u švagra a švagrové na Slovensku, kde je o nás nejlépe postaráno.

Josef F. Houžvička, Václav Veverka