Baník Most by musel vyhrát větším než čtyřbrankovým rozdílem. Velezkušený stratég na severu Čech končí. Od nové sezony ho v městě pod Hněvínem nahradí Dušan Poloz.

„Jsem čerstvý důchodce. Osobně bych se rád viděl, u nás byly volby a po volbách se změnily struktury v místech, které rozhodují o sportu a rád bych se viděl součástí těchto struktur. Doufám, že tu šanci dostanu. Mám na to nejen vzdělání a dlouholeté zkušenosti, ale taky si myslím, že mám odborné a morální právo," nastínil po posledním duelu Tomáš Kuťka.

„Co se týká házené, tak samozřejmě rád pomůžu tam, kde bude o moje služby zájem. Přičemž ve svém věku nemusím hrát první housle. Ani v Mostě jsem se nehnal do trénování, byl jsem tady angažovaný jako sportovní šéf a byl jsem s tím spokojený. Co přineseme budoucnost se ukáže. Chci se dát do pořádku i zdravotně. Také budu mít trochu čas na vnoučata," plánuje se po trenérské šichtě na severu republiky věnovat také rodině.

A jak vidí budoucnost mosteckého týmu? Ten pod jeho vedením skončil loni pátý, letos šestý.

„Pokud přijdou posily a nový trenér, tak si nemohou dávat menší cíle než medaili. Když se hodnotí naše umístění ve stávajícím složení jako neúspěch, tak si neumím představit, co bude neúspěch, to může být v příští sezoně třetí nebo čtvrté místo. Takhle je to tady nastavené. I očekávání vedení je v tomto smyslu," říká Kuťka a dodává:

„Když srovnám družstvo, které jsem přebíral a prohrávalo tady o patnáct branek se Slavií nebo s Michalovcemi a když srovnám výchozí pozici, kterou má můj nástupce, tak bez nože na krku, musí být příští rok jasné finále play off. Tedy pokud budou všichni zdraví."