Mostečanky všechny proměnily, Rumunky jednou zaváhaly. Výhru pečetila zkušená Petra Vítková. „A to v téhle disciplíně nejsem žádnej machr. Myslela jsem si, že když naše brankářka chytila jednu sedmičku, tak jsme vítězi a že už nemusím jít házet. Ale musela jsem jít, naštěstí se mi to povedlo," smála se Vítková v mosteckém pekle vyprodané sportovní haly.

„Péťa Vítková hodila svou nejhorší sedmičku v životě a trefila se," usmíval se domácí trenér Dušan Poloz, na kterého Vítková po vítězné tečce radostí skočila. Mostečanky v prvním poločase Rumunky doslova drtily, jenže ve druhém dějství hostující hráčky chytily dech a zápas začínal mít vizitku dramatu. Naštěstí se štaštným koncem pro Most.

„Ve druhém poločase jsme neskutečně polevili v obranné činnosti, to byla kaňka na tomto zápase. Naštěstí jsme se dokázali vrátít a dál nějaké branky z brejků. Já jsem hrozně rád, že jsme dnes došli do vítězného konce," ulevil si po dramatickém duelu domácí kouč Poloz.

DHK Baník Most – HC Zalau 28:21 (17:7) po sedmimetrových hodech 5:4, postupuje Most

Sestava a branky Mostu: Martinková 8, Beňušková 7, Janoušková 4, Weisenbilderová 4, Růčková 3, Vítková 3, Vysloužilová M. 3, Borovská 1, Bezpalcová, Dvořáková, Matoušková, Mullnerová, Ryšánková, Tamášková, Vaňková, Vysloužilová K.
Nejlepší střelkyně Zalau: Constantinescu 7, Pera 6, Badita 3
Sedmimetrové hody: 7/7 – 13/10, vyloučení: 2 - 5, rozhodčí: Kiyashko, Kiselev (RUS), diváků: 1250.