V sobotu se na hřišti Soukromé sportovní základní školy v Litvínově uskuteční třetí ročník turnaje Oldschool Bandy Cup v populárním pouličním hokeji. Diváci se mohou přijít pobavit jako za „starých“ časů na zajímavé zápasy. Pro všechny účastníky a fanoušky bude připraven stánek s občerstvením.

Turnaj odstartuje v sobotu v osm hodin ráno. Organizátorům se přihlásilo celkem deset týmů, které spolu změří síly na 2 x 10 minut. Klání se zúčastní řada bývalých i současných vynikajících hokejistů, kteří si tak zavzpomínají na své dětství.

„Chceme dnešním dětem ukázat, jak to vypadalo za našich mladých let. Je mi smutno, když dnes vidím prázdná hřiště. V našem dětství byla všechna hřiště obsazena a všude probíhaly turnaje. Přišli jsme ze školy, hodili aktovku do kouta, udělali úkoly a všichni jsme vyrazili ven, kde jsme hráli na schovku, vymýšleli různé hry a samozřejmě v takzvaném bandy hokeji jsme odehráli stovky zápasů. Hráli jsme si na tehdejší hvězdné hokejisty. Turnajem chceme dětem ukázat, že zábava nemusí být jen na mobilu nebo počítači. Dnes děti chodí na různé individuální tréninky. Tohle byl zase náš individuální trénink a bylo v něm úplně vše,“ říká za pořadatele turnaje někdejší výborný extraligový brankář Marek Pinc.