„Písek má výrazné individuality, v juniorské reprezentaci hrají brankářka Regina Kržová a Michala Hauserová, která v posledním zápase nastřílela Slavii deset branek,“ upozorňuje na klubovém webu trenér starších dorostenek Peter Sabadka.

Na druhou stranu, porovnejme to na papíře – Most, třináct zápasů a třináct výher. Písek je předposlední. Pro Most navíc mluví fakt, že tady funguje účinné prolínání talentovaných dorostenek s ženským A týmem. Zkrátka mladé holky mají zkušenosti z nejvyšší soutěže i z evropského poháru. Jak to vypadá v praxi? Maličkou křídelnici Adélu Střížkovou musí soupeřky skoro chytat do lasa, skvělá je i pivotka Barbora Tesařová, v ruce má odjištěný granát reprezentantka Veronika Dvořáková, v obraně staví betonovou zeď Veronika Mikulášková (proti Písku pro zranění nebude), po roce se s velkou chutí vrátila Veronika Šípová a z obrany to v brance jistí Sabrina Novotná s Kristínou Opátovou. A další talenti dorůstají! Cíl?

„Chceme obhájit titul. Máme to skvěle rozjeté. Z téhle cesty nechceme uhnout,“ takhle mluvil po podzimu trenér starších dorostenek DHK Baník Most Peter Sabadka.