Mladá naděje totiž už druhou zimu patří do jeho rychlobruslařského NowiS Teamu.
Tereza v minulých dnech v závodech Finstral Trophy 2013 zajela na 1 500 m osobní rekord (2:52,11 min.), celkově ve víceboji obsadila povzbudivé sedmé místo.

Jak si se k rychlobruslení dostala? Četl jsem, že si začínala v Litvínově jako krasobruslařka jako plno tvých vrstevnic.

K rychlobruslení jsem se dostala díky tátovo kamarádovi a díky mé výbušnosti v nohách, jak říkala moje krasobruslařská trenérka Míša Smolková.

Rychlobruslení není v Česku moc rozšířený sport, na severu Čech není ani žádný dlouhý ovál k tréninku. Jak probíhají vaše tréninky a jak často trénujete?

Trénuji každý den na suchu a pokud to jde i na ledě. Doma jezdím na desce imitace a posiluji nohy. V létě chodím běhat.

Trenér Novák tě za nedávné závody v zahraničí chválil. Od člověka, který vycepoval takové hvězdy, dnes už světového formátu jako Sáblíková nebo Erbanová, to musí hodně těšit, že?

Pan Novák je důsledný a musíme ho poslouchat, ale mě to nevadí, protože jsem na to zvyklá. Mám radost, že mohu trénovat v Nowis teamu s Martinou Sáblíkovou a Kájou Erbanovou.

Měla si už možnost mluvit s Martinou Sáblíkovou? O čem jste se bavili? Jak na tebe působí?

S Martinou jsem mluvila hlavně na soustředěních, kde nám dává rady a povzbuzuje nás. Martina je hodná a je v pohodě. Je kamarádská a není vůbec nafoukaná. Je fajn.

Kam by si to chtěla v rychlobruslení dotáhnout?

Chtěla bych být jako Martina a jet na olympiádu a vyhrát. Rychlobruslení mě baví, je to spravedlivý sport.Důležitý je čas a ten nás neošidí.