Známá propagátorka pohybu, která se tanci věnuje od pěti let, převzala titul před pár dny v Praze. Ve své skupině The F.A.C.T. učí i děti, které jsou úspěšné v soutěžích napříč celou republikou.

„Tanec a choreografie jsou proces, neustále se vyvíjejí nové kroky a styly. Čím víc se jako tanečnice zdokonaluji, tím lepší nápady na témata a pohyby mě jako choreografku napadají,“ řekla už dříve v rozhovoru pro Mostecký deník.

Mladí tanečníci řádí ze skupiny The F.A.C.T. řádí v mosteckém Centralu.Zdroj: Facebook The F.A.C.T.

Mladí tanečníci ze skupiny The F.A.C.T. řádí v mosteckém Centralu. Foto: Facebook The F.A.C.T.

Kdo je Alena Karlovská?

Je jí 26 let. Absolvovala mostecké gymnázium a s titulem bakalář pražskou soukromou vysokou školou Palestra zaměřenou na tělesnou výchovu a sport. Pravidelně se vzdělává v cizině na tanečních kempech (Itálie, Francie, Německo). V letech 2015 a 2016 byla finalistou československé taneční soutěže The Dancer. Tančila například v muzikálech Kleopatra a Sugar. Dělala choreografii pro Městské divadlo Most (Platit se nebude, Horečka nedělní noci s hvězdami). Zpočátku působila v Taneční škole Free Dance Most. V roce 2008 založila a začala vést taneční skupinu The F.A.C.T., která sídlí v rekonstruovaných prostorách bývalého Klubu železničářů v ulici Antonína Dvořáka, kde působí i taneční škola The F.A.C.T. zaměřená na street dance v kategoriích děti, junioři a dospělí a čítající sto členů. Skupina The F.A.C.T. získala řadu ocenění.