V sobotu vás čeká důležitý zápas v odvetě s Nizozemskem. V prvním střetnutí jste padli o deset branek, s čím půjdete tedy do odvety?

Samozřejmě, že bude důležité, abychom nedostali tolik gólů. Ale kdybychom do toho zápasu šli s tím, že ho nezvládneme, tak ho vůbec nemusíme hrát. Tomuto týmu věřím a budeme pro postup dělat maximum.

Pro vás je tohle premiéra v seniorské reprezentaci?

Premiéra to pro mě v seniorské reprezentaci není. Už s reprezentací nějaký čas trénuju, absolvovala jsem všechny srazy, mám za sebou nějaké repre zápasy, ale ten nejdůležitější sobotní s Nizozemskem, to ano, to je pro mne premiéra.

Vy osobně máte za sebou skvělou sezonu. S Mostem jste letos získala zlato v poháru, český titul a interligové stříbro. Navíc vás vyhlásili interligovým talentem. Co to pro vás znamená?

Tohle je věc, která by mě měla podpořit v další práci a všem ostatním okolo házené. Za tohle ocenění jsem moc ráda, ale doufám, že je to jen začátek mé kariéry.

MARKÉTA JEŘÁBKOVÁ (ročník 1996)

- Házenkářka mosteckých Černých andělů má letos na svém kontě zlato z Českého poháru, český titul a interligové stříbro. Získala ocenění Házenkářský talent roku