Jste blízko celkovému vítězství v MOL Lize. Myslíte na to?

To by bylo úžasné. Ještě ale musíme porazit Slavii a Olomouc, abychom interligové zlato měly jasné. Bylo by to skvělé.

Bylo by to vítězství v nejvyšší soutěži po čtyřech letech. Ale tady stále zní, že hlavní je zisk českého titulu.

My jsme se soustředily hlavně na pohár, ale jelikož jsme měly v týmu zranění, přidaly se nemoci, tak to bylo hodně těžké. Přenesly jsme se přes to a myslím, že vyhrát zlato by bylo krásné. Myslím, že i pan manažer Jung by si teď už interligové zlato taky přál. Byl by to zážitek mít interligové zlato, český titul a český pohár ten už máme.

Máte za interligové zlato něco slíbené?

Zatím ne, ale určitě bychom ho pořádně oslavily. Za celou sezonu se nikam moc nedostaneme, zápasů je hodně, takže oslava by byla veliká (smích). Většinou začneme tady v hale v baru a pak se pokračuje a jak se to vyvrbí a kdo nejdéle vydrží (smích).

No a kdo nejdéle vydrží?

(smích) Většinou Eva Bezpalcová (smích). Vždycky natáčí videa a je to ohromná sranda (smích).

Tým šlape, i když chybí výrazné opory jako Markéta Jeřábková, která se před zraněním rozehrávala do parádní formy. Není ani Michaela Borovská. Jak jste je dokázali nahradit nebo zastoupit?

Bylo to těžké, ale dá se říct, že jsme to jakž takž ustály a do toho počítám i to období se zraněními a nemocemi. Teď jdeme dál, byla repre přestávka, pak jsme měly pár tréninků a chystaly se právě na Michalovce. Dva důležité se Slavií a Olomoucí nás ještě čekají, ale věřím, že to dokáže zvládnout.

A co vy? Přišla jste sem z Písku rozvíjet talent a vypadá to, že se to povedlo. Jak to cítíte?

Nabírám tady zkušenosti, je to tady pro mě zážitek. Když jsem hrála v Písku, tak se přišlo podívat pár diváků, atmosféra nebyla taková a hrály jsme zápasy o udržení. Tady v Mostě je to přesně naopak (úsměv). Já si to jen užívám. Osobně cítím, že rostu. Pan trenér Dávid je nejlepší trenér, jakého jsem kdy měla. Hodně mi dává, hodně mě naučil. Abych byla konkrétní, tak co jsem přišla sem, tak obranu mám úplně jinou, dobře se tam cítím. I v útoku se cítím zkušenější. Náročné tréninky mi hodně pomohly.

A to všechno vás vyneslo až do reprezentace.

Občas jedu na sraz se ženskou reprezentací. Teď jsem byla s juniorskou reprezentací na kvalifikaci, kde jsme bohužel nepostoupily na mistrovství světa. Ale zase jsou to skvělé zkušenosti a to hlavně se ženskou reprezentací. Trénuji s hráčkami, které hrají v evropských klubech.