Mezi největší překvapení patří účast produkce magazínu BBC Top Gear, kteří na okruhu v Mostě budou na přelomu srpna a září připravovat výroční číslo slavného časopisu zaměřené na nejvýkonnější auta letošního roku. Diváci Czech Truck Prix si pak budou moci během víkendu prohlédnout tyto vozy zblízka nejen přímo na stánku Top Gearu, ale sledovat je i na trati během společné slavnostní jízdy. V průběhu sobotního programu pak testovací jezdci britského Top Gearu, v čele s tajemným Stigem, vyhlásí trojici absolutních vítězů nejlepších sportovních vozů letošního roku.

Na mosteckém autodromu se chystá špičkový závodní víkend.Na mosteckém autodromu se chystá špičkový závodní víkend.Zdroj: Autodrom Most

Sobota i neděle ale bude plná především kvalitního motorsportu. Fanoušky čekají závody Mistrovství Evropy okruhových tahačů, kde si na domácím okruhu tradičně dobře vede tým Buggyra ZM Racing. Za volantem opět uvidíme Adama Lacka a Francouze Téo Calveta. Druhá závodní série víkendu – NASCAR Whelen Euro Series bude také s českou účastí. V hlavní třídě EuroNASCAR PRO se představí loňský šampion kategorie EuroNASCAR 2 Martin Doubek z týmu Orion racing. Aliyyah a Yasmeen Koloc ze stáje Buggyra budou pilotovat dvojici vozů Ford Mustang v kategoriích EuroNASCAR PRO a EuroNASCAR 2. Třetí závodní sérií, na kterou se mohou fanoušci motorsportu těšit po oba dny prvního zářijového víkendu, je šampionát cestovních vozů TCR Eastern Europe. Pozornost se upíná zejména na tým Hyundai Janík Motorsport, kde Václav Janík a Petr Semerád pojedou s vozem Hyundai i30N TCR o titul v absolutním pořadí mezi jezdci i týmy.

Na mosteckém autodromu se chystá špičkový závodní víkend.Na mosteckém autodromu se chystá špičkový závodní víkend.Zdroj: Autodrom Most

Celý nabitý závodní víkend začne už ve čtvrtek 1. září (17:30 h), kdy se v předvečer startu jubilejního 30. ročníku Czech Truck Prix vydá na spanilou jízdu do ulic Mostu kolona téměř dvou desítek závodních vozů. K spanilé jízdě se připojí i část týmu britského časopisu Top Gear v čele s legendárním Stigem. Trasa povede z Autodromu na setkání s fanoušky, které se uskuteční na parkovišti „Za poštou“ (Parkoviště pošta, F. L. Gassmanna). Na místě proběhne autogramiáda jezdců, ukázky vozů a techniky, a soutěže o hodnotné ceny. V rámci oslav 30. výročí je připraven bohatý program pro každého fanouška. Samozřejmostí je vstup do paddocku, autogramiády jezdců, pódiová show a oblíbený TruckFest.

Radek Laube, Václav Veverka