Házenkářské družstvo žen DHK Baníku Most je v závěrečné fázi přípravy o prvoligový trůn. Tabulku vede s pětibodovým náskokem před Porubou a do konce soutěže zbývá rozdat už jen šest bodů.

V úterý hrálo družstvo žen přípravný zápas v Halle – Neustadt (3. bundesliga, Německo), kde hraje řada českých děvčat. Mimo jiné i odchovankyně Mostu Petra Janečková. Družstvo si zkusilo řadu herních variant a podle trenéra Hanuse splnil zápas jeho očekávání. Bohužel v přípravné sportovní hale není instalována časomíra, a tak jsme se konečný výsledek nedozvěděli.

V neděli hraje celek DHK Baník Most další zápas v Liberci, který je na třetím místě a na domácí půdě je to velmi silný soupeř. Liberec bude hrát v plné sestavě a v družstvu se objeví i posila ze Slovenska. V případě úspěchu Mostu v Liberci, je možno s určitostí říct, že si DHK Baník Most zahraje baráž o postup do Československé ligy (WHIL).

Oddíl DHK Baník Most se proto rozhodl na nedělní utkání 1. ligy žen v Liberci vypravit mikrobus (y) pro fanoušky Černých andělů. Máte-li zájem jet povzbudit mostecké družstvo v boji o další dva body, pak tu je jedinečná příležitost. V neděli 18. 4. 2010 ve 14 hodin bude od sportovní haly v Mostě vypraven mikrobus (na náklady oddílu), který fanoušky doveze až na místo utkání a zase zpět.

Navíc podaří-li se ženám zvítězit, je fandům občerstvení cestou zpět opět hrazeno oddílem. V případě zájmu kontaktujte p. Jiřího Hanuse: tel. 739203163. Tento krok je nutný kvůli případnému navýšení plánovaných míst či vozidel. Rezervace míst se přijímají do pátku.

(sap, vev)