Pro vyznavače a příznivce dostihového sportu se již zítra otevřou brány mosteckého závodiště. Čeká je druhý dostihový den letošní sezóny, který vyvrcholí Cenou Pivovaru Louny – Cenou Jezdectví, která se uskuteční již pojedenácté. „Dostih, který se vůbec poprvé běžel v roce 1981, byl vždy v minulosti výtečně obsazený a nejinak je tomu i letos,“ informoval ředitel hipodromu Miroslav Suchý.

Hlavního dostihu se zúčastní 13 kvalitních koní. O třetí vítězství v řadě za sebou bude usilovat zástupce stáje Hrubý Terssio (ž. Chaloupka), kterému zdejší dráha extrémně svědčí. Terssio však letos ve dvou startech se nezdál být v takové formě jako loni a tak se otevírá šance i pro další účastníky dostihu. Mezi nimi také je stájová kolegyně Terssia, klasická vítězka Hannover Lady (ž. Srnec), která si loni výtečně počínala na německých drahách, výborný je i El Hadji (ž. Minařík), který se zdá být letos ve své životní formě.

Velmi zajímavým koněm je rovněž Dantes Peak (ž. Rája), který v Mostě loni vyhrál silně obsazený dvojkový dostih a od té doby se neustále zlepšuje. Mostecká dráha svědčí také Shadow Day (ž. Andrés), který tu loni vyhrál dva dostihy. Další zajímavostí je také kůň Roll´Over Beethoven (ž. Radek Koplík), který má excelentní původ a byl zakoupený pro využití v chovu. Na dráze ho sice pronásledovala zranění, ale nyní se zdá, že znovu přichází do formy.
Kvalitním koněm by měl být i poprvé na české dráze startující Master Chief ( Zatloukal), běhající dosud v Rakousku, kde dokázal tři dostihy vyhrát a umístit se v dostihu Listed. Zajímavostí je, že dosud neběžel přes 1300 metrů. A dostih bude mít na startu i hosta z Polska jménem Laron (ž. Bartoš), který se vrací do světa dostihů po delší přestávce.

Doprovodný program dostihového dne: Malí návštěvníci se mohou těšit na jízdy na koních a dětské atrakce. Hostem závodiště bude zpěvačka Leona Machálková, která uspořádá ve 14,30 hod. autogramiádu u malého pódia. Po předání cen hlavního dostihu v cca 15,50 hod. se uskuteční křest partnerství Evropského sociálního fondu s Jezdeckou společností Hipodrom Most. ESF se stane partnerem jednoho ze sedmi koní, které jezdecký oddíl vlastní. Během dostihového dne bude probíhat divácká anketa, ve které mohou návštěvníci vyhrát zajímavé ceny.