V pátek dopoledne odstartuje celý program billiard-hockeyovým turnajem nižší kategorie o Pohár StarColor. Páteční podvečer bude vyhrazen United Energy Czech Open v air-hockeyi. Hlavním soutěžním dnem pak bude sobota a v něm především United Energy Czech Open v billiard-hockeyi šprtci. Stejný název nese i turnaj v táhlovém hokeji Chemoplast. Víkendové klání uzavře v neděli týmová soutěž o Pohár WTHA v billiard-hockeyi šprtci.

Pořadatelům již potvrdili svou účast polští, slovenští a ruští hráči. Premiérově se na turnaji v České republice představí Baskové, naopak do Mostu pravděpodobně nedorazí zástupci švédského stolního hokeje. Startovní listiny turnajů se ještě mohou rozrůst. Čeká se např. na rozhodnutí Maďarů a Němců, ale také na výsledek vízové procedury pákistánské reprezentace.

Hodně pestré pak bude složení českých účastníků. Zatímco v pátek se zřejmě představí hlavně mladí hráči z Mostecka, v sobotu by měla nastoupit i většina domácí špičky. S výjimkou nedělní soutěže družstev si může přijít zahrát prakticky kdokoli. Vítáni jsou i fanoušci stolního hokeje či jednotlivých účastníků. Vedle reklamních partnerů se na financování akce podílí také statutární město Most.

Jakub Hasil