Nejdříve se zúčastnil závodů konaných v Kralupech. „Byl to třetí závod seriálu Strongman do 105 kilogramů. Tento závod prověřil, jak maximální sílu, tak svalovou vytrvalost. Skládal se z pěti disciplín, kdy jako první bylo tahání kamionu, druhé takzvané Medley, kdy jsme museli postupně zvedat nad hlavu kládu o váze 120 kilogramů a následně museli dvakrát ze země přemístit a nad hlavu zvednou 70 kilogramů těžkou jednoruční činku,“ popsal Petr Pastýřík, kterého poté čekaly kufry o váze 110 kg odnést na vzdálenost padesáti metrů, kdy se měřil celkový čas. Čtvrtou soutěží byl mrtvý tah o váze čtvrt tuny na počet opakování za minutu. Poslední měření sily poté spočívalo v Atlasových kamenech o váze od 110 do 140 kg.

„V tomto závodu se mi podařilo ukořistit druhé místo, čehož si moc vážím, jelikož se mi daří po většinu závodů končit na vysněné bedně, za což jsem moc vděčný,“ usmívá se mostecký pořízek.

Ten si nestihl ještě pořádně odpočinout a cestoval na Strongman Chodovar do Plané u Plzně.

„Tento závod přilákal do řad publika spousty lidí a to díky atraktivitě pořadatele, který si na závodníky připravil zcela netradiční disciplíny, které nejsou ovšem Strongman sportu cizí,“ poukázal Pastýřík.

A tak se vrhnul do netradičního plnění úkolů. V tom prvním musel naložit dvanáct pivních sudů o váze 67 kg na palety. „Druhá disciplína byl mrtvý tah na maximální váhu, kdy byly k vidění výkony okolo 300 kg, což na stopětikilové chlapy je vcelku slušný výkon. Jako třetí disciplínu pořadatel zvolil zvedání pivního sudu o váze 67 kg na počet opakování za minutu a jako poslední čtvrtá disciplína byl přítah kamionu o váze sedm tun na patnáct metrů,“ popsal Mostečan.

„Tady se mi v nabité konkurenci podařilo urvat třetí místo. Vzhledem ke stabilně dobrým výkonům a umístění na předchozích závodech jsem byl vybrán reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa Strongman jednotlivců do 105 kg konaném 5. července a následně budu reprezentovat i naši zem na MS týmů do 105 kg konaném 7. července,“ shrnul Pastýřík jaké pocty se mu dostalo.