V minulé sezoně, kterou premiérově odehrála v dresu Černých andělů, poprvé v kariéře ochutnala mistrovské šampaňské. „Jsem strašně ráda, že jsem udělala tento krok a přestoupila jsem do Mostu, kde jsem získala svůj první titul, stříbro v MOL Lize a ještě zlato v Českém poháru,“ říká jedenadvacetiletá rodačka z Velké nad Veličkou, v minulé sezoně druhá nejlepší snajperka Mostu po Sáře Kovářové.

Aby těch příjemností nebylo málo, je před Šustkovou ještě kvalifikace o Ligu mistrů. Za jednu sezonu se toho na ní navalilo ve sportovním životě až až. „Liga mistrů to už je opravdu třešnička. Jsme moc rádi, že si takovou zkušenost můžeme vyzkoušet a doufám, že předvedeme co nejlepší výkon,“ přeje si Jana Šustková.

Další prověrka? Víkendový domácí turnaj

Mostecké házenkářky jsou v současnosti v plné přípravě. Po kondiční části letního drilu se pomalu přesunují k herní stránce a po víkendu už mají za sebou dva přípravné duely s německým Thüringerem (24:28 a 32:43). O víkendu v mostecké sportovní hale svěřenkyně trenéra Jiřího Tancoše vstoupí do tradičního turnaje O pohár Českého porcelánu Dubí. Hraje se od pátku do neděle a vedle domácích Andělů se budou po palubovce prohánět hráčky Thüringeru, běloruského Minsku a rumunské Cisnadie.

Turnaj v mostecké hale.

Víkendový turnaj v mostecké sportovní hale. Foto: DHK Baník Most