Super Stars Most je třetí nejlepší tým juniorů v České republice.

Na druhý SKB Český Krumlov ztrácí pouhý jeden bod, prvenství patří zaslouženě TJ Astře ZMZ Praha.

Trenérsko - metodická komise vydala hodnocení na základě nově schváleného návrhu systému péče o talentovanou mládež. Tento systém by měl nahradit ve většině případů nefungující střediska mládeže SCM.

Touto cestou by se měla alespoň část finančních prostředků od MŠMT dostat klubům, které pracují s mládeží. Hodnocení je prováděno podle umístění hráčů na konečném celostátním žebříčku. Super Stars Most dlouhodobě patří mezi přední české kluby, přestože se v českém badmintonu pohybují teprve třináct sezón.

I když mají ostatní kluby v TOP 10 jasný věkový náskok, dokázali se Super Stars Most kvalitní prací s juniorskými hráči vypracovat mezi nejlepší trojici. Získané prostředky umožní klubu za stávajících finančních podmínek pokračovat v další sezóně bez navyšování poplatků pro hráče.

„I nadále se však musíme snažit přivést do klubu sponzory, zvláště potom v souvislosti s postupem do první celostátní ligy a stále se lepšícím hráčům, jejichž příprava je finančně stále náročnější,“ říká kouč Lukáš Kroc.

(kro, vev)