Plavecká část se odehrávala v přístavu na dosti komplikované plavecké části. Martin Student se s tratí popral bravurně a 1,9 km uplaval za 0:30:37 hodin (teplota vody 15,5 stupňů Celsia). Cyklistika o délce 90 km s převýšením 600 výškových metrů prověřila početné pole triatlonistů. Člen Krušnoman Teamu Litvínov ujel celou 90 km trať za 2:19:27 hodin. V přechodu na běžeckou část už teplé počasí udeřilo v plné síle. Běžecký půlmaraton 21,1 km byl dokonalou prověrkou všech, kdo si kolik síly nechal na úplný závěr.

Student si podle svých slov běžeckou část užíval a s časem běhu 1:33:12 hodin protnul cílovou pásku. Celkový čas se zastavil na 4:29:49 hodin, v kategorii Muži 40 – 49 let obsadil skvělou 11. příčku. Z celkového počtu 2 400 triatletů se pak umístil na 119. místě.