Litvínovského Krušnomana reprezentovali Pavel Kočíb, Alena Vrátná, Tomáš Langhammer a Lucie Süsserová. Spolu s nimi se na trať vydalo dalších šedesát sportovních „extrémistů“ z deseti zemí světa. Plavání začalo ještě v ranní tmě, cyklistika pak dokonale prověřila všechny bez rozdílu výkonnosti a pohlaví.

„Počasí nám bylo nakloněno a tak výhledy ze sedla byly úchvatné. Krásy Českosaského Švýcarska či panoramata Lužických hor a nebo bohem zapomenuté vesničky Šluknovského výběžku, to byla reklama na Česko,“ romanticky se vyznal na drsné trase jeden ze závodníků Tomáš Langhammer a v podobném duchu i pokračoval.

„Běžecká část směr Ještěd v lehce zapadajícím slunku a posléze již s osvětlenou dominantou působil na triatlety jako magnet,“ dodal Langhammer.

Litvínovský čtyřlístek kompletně proběhl cílem. Nejlepší z Krušnomanů byl Pavel Kočíb s časem 13:48:25 (celkově 25. místo), poté Alena Vrátná s časem 14:34:13 (celkově 34. místo), těsně nad patnáct hodin to dal Tomáš Langhammer (15:02:31 – 37. místo) a těsně pod sedmnáct hodin to zvládla Lucie Süsserová (16:58:09 – 48. místo).

„To, že triatlonisti necítí bolest, je příběh Aleny Vrátné, která na 40. kilometru cyklistiky měla pád, zranila si zápěstí. I s tímto hendikepem ale dokončila. Je také potřeba poděkovat pomocníkům závodníků, kteří se o své ovečky na trati starali. Bez nich bychom se cíle nedočkali,“ uzavřel Tomáš Langhammer, kterého během závodu podporovala manželka a mladší syn.