V rámci oslav 55.výročí vzniku házené na Mostecku se konal prvoligový zápas žen mezi domácími házenkářkami Mostu a hostujícím celkem z Č. Budějovic. Sportovní hala se oděla do nové plakátové výzdoby vně i uvnitř, které prezentuje hráčky z Mostu jako tým „Černých andělů“. Zápasu předcházelo slavnostní předání věcných darů lidem, kteří celý život spojili s házenou, nebo se postarali o její růst.

DHK Baník Most – TJ Loko Č. Budějovice 36:17 (20:7)

Utkání začalo v bouřlivé atmosféře domácího publika a rychlého nástupu domácího celku. Během dvou minut se dvakrát trefila Hana Martinková a hned dostala svého strážce.

Prakticky okamžitě s osobní obranou na střelkyni Mostu, převzaly iniciativu na druhé straně levoruká děvčata Martina Crhová a Markéta Benešová. Brankostroj pokračovat, hostující děvčata nevěděla, koho mají bránit dřív. Domácí Baník Most se prosazoval kolektivním pojetí hry.
S velkým fyzickým nasazením, podporován špičkovým výkonem brankařky Lucky Kantůrkové.

Po 20 minutách hry Baník vedl o deset branek (15:5) a za mohutné podpory domácích bubeníků a hlasivek publika, podnikal další a další pěkné házenkářské akce.

Do poločasu si Černí andělé z Mostu vytvořili přesvědčivý náskok 13 branek. Po přestávce došlo v domácím celku k radikálnímu střídání, včetně brankařky. Hra se částečně, opticky vyrovnala. V hostujícím týmu se o většinu branek staraly Provázková a Zelenková, ale rozjetý Most byl k nezastavení. Nacvičené signály, různé herní kombinace, včetně rychlých protiútoků se hrnuly na budějovickou branku jeden za druhým až ke konečné vysoké výhře domácích hráček.

Očima trenérů:
Trenér Č. Budějovic Michal Kotvald: Jsme nováček soutěže a taková velká divácká kulisa nás zaskočila. Naše děvčata tak trochu podlehla hlasité atmosféře. Chybí nám také naše nejlepší střelkyně, ale to nemůže být výmluva. Než jsme se vzpamatovali, prohrávali jsme 3:7. Vzal jsem si oddechový čas, ale ani potom nebyl náš projev o moc lepší. Dnes naše družstvo nepodalo dobrý výkon, musíme se však soustředit na další zápasy.
Trenér Mostu Jiří Hanus: Nádherná atmosféra, výborná hra i když jsem postřehl několik chyb. Nechám si je zatím pro sebe a s družstvem vše na dalším tréninku probereme. Dnes jsme předváděli velmi kolektivní pojetí házené. Musím pochválit bez výjimky celé družstvo. Díky také divákům. Přišli v hojném počtu a bylo je opravdu slyšet.


Sestava a branky Mostu: Kantůrková, Peerová – Crhová 5, Tomášková 2, Benešová 2, Mrkvičková 3, M. Vysloužilová 4/1, Dvořáková 2/2, Kovačková 1, Martinková 8, Schererová 5, Janečková 3, Šplechtová 1/1, K. Vysloužilová. Poměr vyloučení: 3:1, 7m hody: 3/3 : 4/3, rozhodčí: Frieser B., Frieser L., diváků: 300.

(sap)