Pro mostecké stolní tenisty to byla možnost, udržet se v soutěži druhé ligy mužů, za předpokladu, že by obě poslední utkání vyhráli.

S napětím tak očekávali rozhodnutí o dalším postupu. Verzí byla spousta a pro Most to dopadlo, jak nejlépe mohlo.

ČAST rozhodla o definitivním ukončení soutěží, s tím že pokud měl tým teoretickou šanci se v soutěži udržet, má právo podat si do ní přihlášku i na následující sezónu. Díky zvýšení počtu družstev ve vyšších soutěžích se z místa v tabulce druhé ligy, na kterém mostecké „A“ bylo, stalo místo nesestupové a Severočeši získali tak možnost mimořádného zařazení a nesestoupení ze soutěže.

Autokoncert na mosteckém autodromu. Hvězdou večera byl Leoš Mareš.
OBRAZEM: Autodrom zažil historicky první autokoncert. Hvězdou byl Leoš Mareš

"I když i přes skvělou zprávu a radost bylo rozhodnutí přihlásit soutěž znovu pro předsedu oddílu i dotčené hráče těžké. Ligová utkání byla velmi navštěvovaná a tradici vrcholového stolního tenisu na Mostecku chceme udržet. V minulost se zde hrála i soutěž nejvyšší v podobě extraligy mužů. Není to však zcela jednoduché, výkonnostní rozdíl oproti 3. lize je markantní, hra je nyní o dost rychlejší, týmy jsou věkově mladší i přesto se hráči rozhodli bojovat i další sezónu a umístit se výše než letos," zní z mosteckého klubu.

Helena Houdková