V tomto roce velmi ambiciózní kolektiv žákyň Atletického klubu Most navíc výrazně posílila děvčata sousední Bíliny a k překvapení také hostování Anny Bílkové až ze Sokolova!

Po úvodních dvou kolech pozorně sledované soutěže tak mostecký celek jasně vévodil. S napětím se tedy pouze očekávalo, jak se sestavy dotkne pro tuto věkovou kategorii naprosto nevhodný prázdninový termín.

Neúčast atletek se týkala zejména dívek sportovních tříd na 3. Základní škole v Mostě, z nichž nedorazila ani jedna!

V tomto roce se ale naštěstí hlavní síla týmu nachází mimo sportovní třídy a tudíž se avizovaná absence výsledkově nikterak neprojevila. Mostecké družstvo opět jasně ostatní týmy deklasovalo a právem se tak dívky radují z přebornického titulu. Stejně jako v kraji druzí žáci i dívky postupují do semifinále žákovské ligy.

Na sklonku září se tak mohou těšit na západě Čech na dva nejlepší kolektivy Prahy a krajů Jihočeského, Plzeňského a Karlovarského a spolu s nimi je čeká i v Ústeckém kraji druhý Chomutov! Dle mosteckých funkcionářů nemusí být mimo možnosti mosteckého týmu ani úspěšný boj o postup na finále Mistrovství ČR družstev, kam se probojují nejlepší tři družstva semifinále!

V Bílině zůstaly neporaženy Lucie Odvárková a Lucie Svobodová, které dva dny po úspěšném vystoupení ve 2. lize žen dokázaly nasbírat plný počet 33 bodů.

Bojovnost Odvárkové byla přitom naprosto mimo běžné hranice, neboť pokračovala v utkání i po pádu na překážkách.

V nich dokázala přesto ještě zvítězit, ale „odměnou“ byly velmi rozsáhlé odřeniny… Svobodová vedle výborných výkonů v bězích potěšila vynikajícím osobním rekordem v dálce.

Ke špičce ve svých disciplínách patřily také vrhačka Anna Bílková, skokanka a sprinterka Eliška Jebavá, běžkyně Michaela Kučerová a Gabriela Pelešková. Výborné atletky vyrůstají z členek atletického kroužku 4.základní školy v Mostě Denisy Kubalové, Jany Andrusové a Radky Matuščinové.

Vynikající somatické předpoklady začíná zvolna naplňovat čtrnáctiletá Barbora Hanzlová – ta pouze velice těsně shazovala ve skoku do výšky 140 centimetrů.

K výbornému výsledku přispěly svými bodovými zisky také Eliška Michálková a Karolína Kruťová.

Mimo soutěž imponovaly svými vynikajícími výkony mladší žákyně třináctiletá Adéla Civínová a dokonce teprve dvanáctiletá Sára Malá.

Pro případný úspěch v zářijovém semifinále žákovské ligy je však více než nutná účast všech členek ambiciózního mosteckého kolektivu, což spolu s velkou dávkou bojovnosti může Mostu opět po několika letech přinést dříve tradiční postup do finále Mistrovství ČR mezi deset nejlepších družstev státu.

(peř)