Na rozdíl od starších atletů právě soutěže žactva bývají nejpočetněji obsazeny. Atletický klub Most se může pyšnit existencí Sportovního střediska, jehož základem jsou atletické třídy na 3.základní škole v Mostě a jež je řízeno Českým atletickým svazem. Z tohoto pohledu je více než příjemná účast dvaceti zástupců této velmi detailně sledované věkové kategorie.

Přestože účast tolika adeptů královny sportů působí příjemně, ještě řada dalších starších žáků z různých důvodu chyběla. Nejcitelnější ztrátou se určitě stala neúčast výtečné běžkyně Lucie Svobodové. Nejdůležitější akce krajské termínové listiny se zúčastnilo celkem dvanáct dívek a ty připsaly do kroniky mostecké atletiky OSM medailí s bilancí dvě zlaté, dvě stříbrné a čtyři bronzové.

Chlapců se v mosteckém dresu představilo OSM, přesto většinu disciplín jasně ovládli. Jejich medailová žeň je úctyhodná – jedenáct cenných kovů – sedm zlatých, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile!

V soutěži dívek se očekávala těsně před blížící se Letní olympiádou dětí a mládeže v Olomouci forma mosteckých účastnic Lenky Sapouškové a Elišky Jebavé. Výsledky ukázaly, že k dokonalosti přece jenom ještě dost chybí. Přesto dívky patřily k nejlepším. Dvěmi medailemi v pěkných výkonech zaujala tělesně velice dobře disponovaná o rok mladší Barbora Hanzlová. Dvě medaile získaly štafety. Těší také další zlepšení sprinterky a skokanky Nikoly Holotíkové. Zajímavý je též značný zájem dívek o vrhy a hody.

V letošním výběru starších žáků má mostecká atletika několik výrazných talentů, kteří zcela ovládli dění ve většině disciplín. Sprinter Jiří Šrom získal hned tři sprinterské tituly a měl navíc velký podíl na triumfu štafety! Vícebojař Evžen Kováč potvrdil své letošní krajské vedení v překážkách a v oštěpu. Přidal navíc stříbro v dálce.

O rok mladší koulař Ondřej Houška opět vylepšil svůj osobní rekord a vedle zlata v kouli vybojoval ještě stříbro v oštěpu a bronz v disku. Všichni jmenovaní reprezentují Ústecký kraj na Letní olympiádě dětí a mládeže v Olomouci. Kováčovi v oštěpu a Houškovi v kouli patří v současné době shodně deváté příčky v průběžných celostátních tabulkách.

Mostecku medailovou kolekci doplnil výtečným zlepšením Martin Liber a dokázal tak skvělou práci učitele tělesné výchovy Libora Hubáčka na 4.základní škole. V úspěšném atletickém kroužku této školy působí také nadějné atletky Lenka Habadová a Jana Andrusová. Dobří atleti mohou vyrůst také z o rok mladších fyzicky velice dobře disponovaných Martina Studenta a Viléma Zeilera. Mimořádně rychlostně talentovaný o rok mladší sprinter Mário Čáp zatím doplácí na nepříliš pravidelný zájem o trénink.

Stanislav Peřina