Igor Súkenník.

Bratr Lucie Mikulčík Igor Súkenník. Foto: Deník a www.fcslovanliberec.cz

„Voláme si po každém zápase nebo si napíšeme. Zvala jsem ho teď na zápas s Minskem, ale Liberec hraje v pondělí se Slavií, takže se kvůli přípravě nemohl dostavit," vypráví Lucia Mikulčík a přidává: „Hodně se povzbuzujeme, jsme dost v kontaktu. Já sleduju jeho zápasy a on moje. Když má volno, tak na naše střetnutí často jezdí," chválí bratra, který naposledy ve čtvrtek vyběhl jako střídající hráč v Azerbajdžánu v evropské lize proti Karabachu. Liberec v nastaveném čase remízoval 2:2. Jeho sestra zase o víkendu slavila v evropském poháru EHF postup přes běloruský Minsk.

Jak se ze sourozenců stanou špičkoví sportovci? Mohou za to rodiče. „Náš tatínek byl profesionální fotbalista, vyrůstali jsme na fotbalovém hřišti," směje se drobná mostecká házenkářka. Táta oba špunty nakazil láskou ke sportu.

„Profesionalitu jsme právě viděli u táty. Maminka nás ke sportu zase poctivě vedla. Takže to byla vlastně souhra obou našich rodičů, kteří nám ukázali, jak se dá živit tím, co vás baví," děkuje jim Lucia Mikulčík, kterou teď v Evropě čeká silný německý soupeř z Metzingenu. Její bratr Igor se zase postaví řeckému celku PAOK Soluň a italské Fiorentině.

Podobný příběh od Černých andělů? Házenkářka Markéta a hokejista Jakub

Podobný příběh jako Lucia Mikulčík může vyprávět i její talentovaná spoluhráčka a reprezentantka Markéta Jeřábková. I ona má sourozence špičkového sportovce. Její bratr Jakub Jeřábek nakoukl do hokejové reprezentace a ještě před pár měsíci patřil k oporám extraligové Plzně. A protože byl výrazná opora zamířil do Kontinentální hokejové ligy, kde dnes nastupuje jako obránce Viťazu Podolsk. Zatímco u Súkenníků děti vyrůstaly na fotbalovém hřišti, tak u Jeřábků se mluví o hokejovém stadionu, kam maminka Romana nosila maličkou Markétu na Jakubovy tréninky. A právě rodiče i u Jeřábků mají velký podíl na sportovním rozvoji svých dětí - tatínek byl prvoligový fotbalista a začínal v Blšanech. Maminka zase závodně běhala.

Jeřábková a Jeřábek.

Markéta Jeřábková a její bratr Jakub Jeřábek (ještě v dresu Plzně). Foto: Deník