Rok 2019 byl pro ně nejlepším v jejich historii. Po úspěšném čtvrtfinále je v postupu do finále zastavili ledeničtí Žraloci a bronz vybojovali v derby proti Beavers Chomutov. Mostečtí softbalisté chtějí na loňské výsledky navázat. Kromě osvědčených tváří se začlenili do týmu také noví hráči z kadetské kategorie a staronoví softbalisté z Německa – trojice reprezentantů Marc Dütjer, Felix Schwan a Wolfgang Walther. „Přestože máme velmi mladý tým, hrajeme vždycky na vítězství. A o to se budeme snažit i letos. Moc se těšíme, až to začne, ale krotíme nadšení, protože je nám jasné, že se soutěž může kdykoliv zaseknout a nemusí se ani dohrát. Takže jsme letos rádi, že se vůbec bude hrát,“ prohlásil Pavel Kasal, hlavní trenér Painbusters Most.

Softbalová sezona se měla rozběhnout v dubnu, kvůli koronavirové pandemii se ale musela odsunout. „Zimní příprava probíhala plynule až do února, kdy zasáhla pandemie a vládní opatření a vše zastavila. Letos byla příprava rozšířena o dvě STM centra, kde se připravovalo celkem 12 hráčů klubu. Poslední tři týdny jsme trénovali ve speciálním Covid režimu po dvojicích dle daného časového rozpisu. Teď, naštěstí, už vše běží zase téměř normálně,“ popisuje aktuální stav přípravy na extraligu Pavel Kasal.

Těsně před pandemií se z úspěšné reprezentační mise na Novém Zélandu vrátili také čtyři zástupci Painbusters Most – Vít Kočí, Adam Buchner, Štěpán Mutínský a Adam Borl byli součástí juniorského týmu, který jako první v historii přivezl z mistrovství světa bronzovou medaili. Na všechny čeká velmi náročný program extraligy – jen čtyři víkendy a pak se týmy podle výkonosti oddělí do nadstavby A pro šest nejlepších a nadstavby B, kde bude zbytek. V porovnání s loňskem se navíc soutěž rozšířila na deset týmů. Prostor pro chyby tak bude minimální.

„Tahle sezóna bude pro všechny jiná. Rozšíření ligy přinese tři další dravé týmy a doufejme, že nová konkurence pozvedne ligu jako celek,“ těší se na nový ročník kapitán týmu Matouš Kasal. Ten patří dlouhodobě k nejlepším pálkařům, vždyť v minulém roce odpálil 27 úspěšných odpalů a připsal si šest homerunů. O jeden víc odpálil Vojtěch Buchner, který je v této statistice z týmu nejlepší. Zároveň vládne v Mostě mezi nadhazovači, když v minulém roce předvedl 175 strikeoutů.

Softbal je jeden z mála kolektivních sportů, na který je možné se přijít podívat. A tak Painbusters Most očekává, že diváci dorazí. „Chceme být adeptem na titul,“ vzkazuje Pavel Kasal.

Jiří Uhlíř