V sobotu se nejprve událo představení mosteckých nadhazovačů – Adam Buchner předvedl 7 strikeoutů, jeho bratr Vojtěch pak dva a oba povolili soupeřům pouhé dva úspěšné odpaly. A v neděli zase dominoval břeclavský Jakub Osička, který domácím softbalistům rozdal 14 strikeoutů a umožnil pouze jediný úspěšný odpal. „Přehodnotili jsme taktiku, takže jsem mohl začínat v neděli. Nakonec jsem zůstal celý zápas. Mrzí mě trochu, že mi dali jeden odpal, ale byl to pěkný zápas,“ pochvaloval si Osička, který společně s Michalem Holobrádkem vytváří skvělý nadhazovačský tandem Locos.

Neprosadilo se proti němu ani bratské duo Buchnerů, kteří táhnou Most ve své premiérové finálové účasti. „V sobotu se nám podařilo Břeclav zaskočit, jejich nadhazovače jsme kontaktovali. V neděli se nám to nepovedlo, bylo to obráceně. Osička ukázal, že je evropská extratřída, moc nám toho nedovolil,“ popsal trenér Pavel Kasal z Mostu. „Stalo se, že pokaždé byl jeden tým výrazně lepší. Finálovou sérii si ale užíváme, je to pro nás životní šance.“

Oba týmy hrají o svůj první extraligový titul, rozhodovat budou maličkosti, momentální forma skvělých nadhazovačů. „Nemáme se moc něčím překvapit, vzájemně jsme dobře naskautovaní. Bude záležet na tom, jak moc svojí roli nadhazovači zvládnou a budou dominovat. Už jsme odkryli karty, ale každý zápas je originál,“ dodal Kasal.

Finálová série je vyrovnaná 1:1, o víkendu se však může rozhodnout o nových šampionech. V sobotu se nejprve hraje v Mostě, poté se série přesouvá do Břeclavi. „Pro nás je teď důležité, aby přijelo co nejvíce břeclavských fanoušků do Mostu. V neděli bude určitě kotel. Očekávám, že to bude napínavé a vyrovnané,“ dodal Osička.

Jiří Uhlíř