„Já osobně jsem dlouho zvažoval, zda tým přihlásit či ne. Naše hráčky si to strašně přály a po domluvě jak k turnaji přistoupíme, odešla naše přihláška v poslední možný okamžik. Po týdnu, kdy jsme čekali, zda budeme do turnaji přijati či ne, jsem děvčatům oznámil že, jedeme. V tu chvíli se objevily první slzy štěstí a nikdo netušil, že nebudou v souvislosti s tímto turnajem poslední,“ popisuje Maršík dny před turnajem.

Dalším důležitým faktorem bylo, že Mostečanky odjely do hlavního města bez velkých ambicí, nebyly pod tlakem výsledků, šlo o to užít si házenou, ale dát do zápasů maximum. Takhle namíchaný koktejl nakonec vedl mezi 102 týmy v kategorii starších žákyň k bronzovým medailím. Už když talenti ze severu Čech postoupili mezi čtyři nejlepší celky, tak se vytahovaly kapesníky.

„Musím přiznat, že slz štěstí bylo hodně a že malinká ukápla i mě,“ ohlíží se trenér, kterého ten pravý šok teprve čekal. V souboji o třetí místo s Olomoucí musely rozhodnout samostatné nájezdy, trháky. Po pěti nebylo rozhodnuto a tak se začalo po jednom s pravidlem náhlé smrti. Dvakrát se trefila Adéla Čásová, jednou gólu zabránila brankářka Tereza Jurinová. Hotovo. Most má bronz a slzy tekly znovu.

„I když se názory na tento turnaj různí, pro jeho náročnost, cestování po Praze, podmínky v různých halách a tak dál, je bezesporu jasné, že každý hráč či hráčka si jakékoliv medaile z tohoto turnaje nesmírně cení a to platí i o trenérech. To, co naše holky letos v Praze prožily, jim v srdcích zůstane na celý život, ať už to s házenou dotáhnou kamkoliv daleko. A na tom všem, mají velký podíl všichni, a že jich opravdu nebylo málo, kteří nás po celý průběh turnaje podporovali svými hlasivkami v každém zápase, ať jsme hráli kdekoliv," popisuje trenér a vyzvihuje rodiče a další fanoušky, kteří tým podporovali. "Proto naše hráčky dokráčely tak daleko."

Bronzová parta z Mostu:

Tereza Jurinová a Eliška Řádová – brankařky, Hana Dvořáčková, Kateřina Filová, Sára Hojerová, Eliška Jindřichová, Aneta Křepelová, Adéla Martínková, Linda Stará, Kristýna Turčanová, Adéla Čásová, Kateřina Šuttoová, Kateřina Pavlíková, Nikola Rišková a Adéla Scheithauerová. Vedoucí: Miroslav Straka. Trenér: Jiří Maršík.