Podle něj projektu přislíbili podporu například oštěpař Jan Železný, kanoista Martin Doktor, cyklista Jozef Regec či šéf Českomoravského fotbalového svazu Ivan Hašek.

Šlégr od projektu očekává, že se jeho účastníkům v dohledné době podaří vyvinout "účinný tlak" na vládu.

"Na sport jde asi 1,9 miliardy korun plus 270 milionů korun z rozpočtu státu. Potřebovali bychom ale nejméně miliardu navíc - to jsou ty peníze ze Sazky, o které jsme nyní přišli, a miliardu nemáme, protože se platí Sazka aréna. Pokud sport dostane na své ozdravení tři miliardy, což je to minimum, po kterém voláme, dostaneme se na financování z roku 2004," řekl Šlégr serveru iDnes.cz.

Podle nového sdružení je jednou z cest jak získat peníze pro český sport především novela loterijního zákona, a to bez ohledu na to, kdo ji v Poslanecké sněmovně či Senátu předloží.

Šlégr uvedl, že při několika neformálních rozhovorech "vycítil podporu" ministra školství Josefa Dobeše (VV). PULS je podle něj připraven úzce spolupracovat s novým poradním orgánem ministerstva školství pro oblast sportu, který má Dobeš ve čtvrtek představit.

Účastníci dnešního prvního setkání se shodli, že sport je nástrojem boje proti sociálně patologickým jevům mládeže, podporuje národní hrdost a zároveň je reprezentantem dobrého jména České republiky ve světě. "V neposlední řadě pak vycházíme z ověřených statistik, které dokazují, že každá investovaná koruna do sportu znamená úsporu čtyř korun v oblasti zdravotnictví. Proto je jedním z našich cílů právě snaha o zvýšení investic do českého sportu a současně jejich efektivní využití," řekl Šlégr.