„Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že budeme mít dva body, tak budeme rádi. Domácí nás od začátku dostali pod tlak, ale nám výborně chytal Soukup a Kladno své šance nevyužilo,“ popisoval průběh první části kouč hostů Oldřich Obrtlík.

V polovině druhé třetiny se ale domácí už prosadili, když využili přesilovku. „Soupeře to však ukolébalo, nás naopak nastartovalo. Byli jsme pak lepší a do přestávky zaslouženě vyrovnali. Třetí třetina byl velký boj a domácí v power play srovnali. Na penalty jsme dlouho nevyhráli, tentokrát jsme to prolomili. Škoda, že jsme vedení neudrželi až do konce, ale se dvěma body jsme spokojeni,“ dodal trenér Penta. „Z obou stran to byl kvalitní zápas s extraligovými parametry. My bohužel trochu zklamali v koncovce. Vyrovnali jsme až v poslední minutě, takže i s bodem jsme spokojeni,“ uvedl domácí lodivod Drahomír Kadlec.

KEB Kladno - Pento Most 2:3 ss (0:0, 1:2, 1:0). Branky: 23:14 Topolánek (Trčka) PP, 44:38 Topolánek (Trčka) – 24:36 Koudelka (Švancar), 27:40 Zahradník (Loskot), 45:00 Kypet SN. Střely: 24:24, vyloučení: 4:4, využití přesilovek: 1:0, oslabení: 0:0, diváků: 120, rozhodčí: Coufal, Prudík.

Tomáš Březina, Václav Veverka