„Opravdu zlatá porážka. V prvním poločase jsme měli problémy v obraně. Ale musím říct, že naštěstí morálka našeho týmu je teď obrovská. Dneska jsme to ustáli hlavně hlavou, což v minulosti nebyla naše silná stránka. Situaci jsme dostali pod kontrolu," řekl po zápase domácí trenér Peter Dávid. Jeho celek v další fázi soutěže čeká německý vicemistr Metzingen.

„Těžký soupeř, opravdu ano. Ale každého můžeme překvapit," usmál se Dávid v rozbouřené mostecké hale. Nadšená byla i Markéta Jeřábková, která vstřelila poslední mostecký gól. Dala na postup razítko. „Nechtěli jsme spoléhat na to, že můžeme prohrát o pět branek nebo o nějaké jiné skóre. Nakonec jsme to urvali o dva, jsme moc rádi. Jinak Minsk byl těžký soupeř. To jsme věděli hned od té chvíle, co jsme zjistili, že proti nim budeme hrát. Také si ale myslím, že včera při prvním zápase nás Minsk maličko podcenil. To ho asi stálo postup dál," hodnotila reprezentantka Jeřábková.

„Včera jsem tvrdil, že dnešní hra bude zajímavější, a to z jednoho prostého důvodu – budeme lépe znát jeden druhého. Povedlo se, hra byla skutečně zajímavá. Troufám si říct, že kdybychom včera hráli tak jako dnes, celkový výsledek by byl jiný. Ale vítězí silnější, a tím byl soupeř. Blahopřeji Mostu k postupu," ohlédl se trenér Minsku Konstantin Charovarov.