Oba celky se připravují na jedno z historicky nejdůležitějších mistrovství Evropy hraje se o postup na mistrovství světa, které příští rok hostí Praha a Havlíčkův Brod. Nejlepším pálkařem celé série byl mostecký Matouš Kasal.

„Odehráli jsme pět pěkných zápasů, ten páteční, ten bych raději vůbec nepočítal,“ okomentoval šestizápasovou sérii hlavní trenér Dánů Jens Terkelsen. Severoevropané se na Čechy připravovali za pomoci kanadského nadhazovače, který předloni vyházel své domovině světový titul. Přijeli tedy dobře připraveni. Na výkony našeho kádru přesto Dánové stačili jen dvakrát.

Nejlepšími pálkařskými výkony se mohl pyšnit hráč mosteckých Painbusters Matouš Kasal, který v mužské reprezentaci zažívá premiérovou sezonu. Během šesti utkání zaznamenal deset úspěšných odpalů včetně jednoho homerunu. V softbalových statistikách, které vypovídají o úspěšnosti pálkařů, Kasal obsadil první příčky v šesti z osmi sledovaných ukazatelů. Až na páté a šesté místo odsunuli naši reprezentanti nejlepší dánské hráče. Hned za nimi se umístil také další mostecký rodák Daniel Černý.

Litvínovský klub oficiálně představil Jakuba Petružálka jako novou posilu.
Oblíbenec Petružálek je zpět v Litvínově: Vidím tady samá pozitiva. Je to výzva

Skromný Kasal ale svůj výkon tolik nevyzdvihoval:

„Naši nadhazovači jsou na daleko lepší úrovni než ti dánští. Měli jsme to o něco jednodušší než soupeři. To si myslím, že je i důvod, proč to ve výsledku vypadá, že jsem pálil líp než třeba Frederik nebo Valdemar Terkelsenovi.“

S tímto tvrzením by ale mnozí znalci nesouhlasili, bratři Terkelsenovi jsou ikonami mužského evropského softbalu, ti nejlepší z nejlepších. A právě nadhozy Valdemara Terkelsena dokázal Kasal krotit a poslat za plot.

Českou i dánskou reprezentaci teď čeká finální nominace na evropský šampionát; posledního května by mělo být jasno. Dánové i Češi chtějí získat titul. Za posledních patnáct let nám ho seveřané uzmuli jen jednou; v roce 2010 a to bylo zrovna v Havlíčkově Brodě, na stejném hřišti se od 25. do 30. června koná mistrovství Evropy i letos. Tradiční fináloví soupeři Čechů si ale hodně věří:

„Kamarád z Dánska mi tvrdil, že je přesvědčený, že letos vyhrají oni. I kdybychom přivezli to nejlepší, co máme. Sebevědomí jim rozhodně chybět nebude,“ říká Kasal.

Mostecká křídelnice Dominika Zachová v zápase se Slavií Praha.
Cíl Černých andělů je jasný: V sobotu rozhodnout a oslavit šestý český titul

Více než o titul se ale bude letos bojovat o umístění v top trojce, tedy o postup na mistrovství světa, které se příští rok bude konat právě v Havlíčkově Brodě a v Praze. Kromě Dánů a našich jsou horkými kandidáty Nizozemci, Belgičané a Britové.

Výsledky Fastpitch Challenge:

1. zápas: ČR : Dánsko 7:0

2. zápas: Dánsko : ČR 5:11

3. zápas: Dánsko : ČR 4:5

4. zápas: Dánsko : ČR 10:7

5. zápas: ČR : Dánsko 3:8

6. zápas: ČR : Dánsko 3:2

Helena Novotná