Kdo se do mostecké nominace na hry do Českých Budějovic dostal? Nella Břečková – 300 metrů běh, 100 metrů běh a štafeta 4 x 60 metrů, Jiříková Radka – 100 metrů překážek, dálka, Dominika Rovná – výška, Adam Kolařík – koule, Ondřej Pobočík - 100 metr překážek a 300 metrů běh, Andres Perez – 800 metrů běh.

„Byla podmínka, že může startovat devět starších žákyň a devět starších žáků a šest mladších žáků a šest mladších žákyň. Pro kraj bylo zapotřebí udělat nějaká nominační kritéria, protože atletických dětí je v rámci kraje strašně moc. Bylo docela náročné vybírat. Byl o to ohromný boj. Děti to mají jako velikou prestiž se dostat na tuto olympiádu. Dostanou olympijské oblečení, jsou týden pryč. Hlavně tam vystupují jako tým,“ poukázal mostecký trenér Milan Rybák, který mladé talenty cepuje s kolegou Tomášem Parnicou ve sportovním areálu ve Velebudicích.

„Hodně se těším. Naposledy se mi v dálce povedlo 5,39 metrů s docela nedošlapem. Samozřejmě za umístění na bedně bych byla moc ráda. Doufám, že minimálně na finále mi to vyjde,“ je natěšená atletka Radka Jiříková.

„Jsem ve skoku do výšky momentálně druhá. Mám osobák ze školních závodů 154 centimetrů. Trénovala jsem tím stylem, že jsem skákala a skákala dokud se mi to nepovedlo,“ usmívala se při pátečním tréninku Dominika Rovná.

„Celkem je součástí atletické výpravy třicet dětí. My s Ústím nad Labem máme největší zastoupení, oba oddíly posíláme po šesti atletech. A to nám ještě dvě místa opravdu utekla o chlup. Takže jsme mohli z Mostu mít až osm dětí,“ dokreslil Rybák.

Letní olympijskou štafetu po Olomouckém kraji přebírají jižní Čechy. Centrem Her XI. letní olympiády dětí a mládeže 2024 se od 23. do 27. června stanou České Budějovice, kde proběhne i slavnostní zahájení. V další hostující města se promění Tábor a Hluboká nad Vltavou. Bojovat o medaile se bude tradičně čtyři dny na 27 sportovištích. Místem setkávání a oslav 21. ročníku největší multisportovní akce v České republice se stane Olympijský dům.