Vyznavači adrenalinových sportů si v uplynulém víkendu přišli na své. Klínská sjezdovka, jindy ráj pro lyžaře má za sebou, a přiznejme si velmi vydařený, nultý ročník Downhill sprint bike race.

„Závodu se zúčastnilo 45 bikerů, včetně jedné zástupkyně něžného pohlaví. Jsme moc rádi, že se mezi závodníky objevila i sjezdařská legenda Richard „Gaspi“ Gasperotti,“ informoval organizátor Radovan Skokan.

„Už nezávodím pro poháry, ale pro radost,“ přiznal legendární a světově proslulý sjezdový „šílenec“ Gasperotti. „Tady ta trať na Klínech mi vyhovovala, protože byla krátká, takže jsem si to pohodově užil,“ dodal s úsměvem dvaatřicetiletý freerider Richard Gasperotti a držitel českého rekordu 211,5 kilometru v hodině v jízdě na horském kole taženém motorkou.

Startovní pole bylo seřazeno z bikerů od patnácti do čtyřiceti let.

Mezi veterány si nakonec připsal vítězství téměř domácí závodník Zdeněk Kriške z Freeride klanu Meziboří.

„Tuhle trať jsem si vyzkoušel asi před týdnem, takže jsem věděl do čeho jdu. Stejně jako Gaspimu mi vyhovuje její délka, přece jen už tolik nejezdím,“ přibližuje biker. „Že jsem jel agresivně? Asi to bude i tím, že jsem trochu zapomněl jak to bolí když se člověk „vyseká“,“ dodal s úsměvem vítěz kategorie Masters.

„Podle prvních ohlasů se nám závody podařily. Vše mělo rychlý spád, a to se lidem líbilo. Trať sice nebyla příliš náročná, ale to se velmi brzy změní, protože by měla být ještě jednou tak dlouhá. Pro nultý ročník jsme tedy dostali jen chválu, tak se budeme snažit z tohoto „pokusu“ udělat oficiální závod freeride kolotoče,“ doplnil další z organizátorů Miroslav Jirka.

Nejúspěšnějším týmem se s přehledem stal tým Doperider, který neovládl jen kategorii žen.

(zk, vev)